Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jędrzejowscy diabetycy uczcili dwadzieścia lat działalności stowarzyszenia

źródło: Echo Dnia, PSD Jędrzejów, dodano: 23 maja 2022 r.

W sobotę, 23 kwietnia swój jubileusz obchodził jędrzejowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Obchody 20 rocznicy rozpoczęto od Mszy św. w kościele Parafii Matki Bożej Łaskawej w intencji osób chorujących na cukrzycę, członków stowarzyszenia i ich najbliższych. Następnie uroczystości były kontynuowane w Centrum Kultury w Jędrzejowie, na którego scenie wręczono odznaki i medale. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne. O wydarzeniu informuje Echo Dnia.

Prezes Anna Gołdyn podsumowała działalność jędrzejowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Ich wspólną pracę, ale też i wyjazdy oraz spotkania integracyjne. Podczas uroczystości wręczono odznaki za pomoc stowarzyszeniu. Liczni przybili goście złożyli życzenia i przekazali prezes Annie Gołdyn dyplomy, kwiaty i upominki z okazji 20 lat istnienia i działalności oddziału Stowarzyszenia Diabetyków Polskich w Jędrzejowie. Jubileusz zwieńczono występami artystycznymi dzieci z Przedszkola "Bajkowa Ciuchcia" z Jędrzejowa oraz występami młodych artystów z Małej Akademii Śpiewu i Zespołów Tanecznych Parada z Centrum Kultury w Jędrzejowie.

- 20-lecie to bardzo długi czas - przyznała w czasie obchodów prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jędrzejowie Anna Gołdyn. Jak to się zaczęło? - Jako osoba studiująca w Krakowie szukałam zawsze oddziałów diabetologicznych, tam spotykałam osoby z już ciężkimi powikłaniami. Widząc dramat ludzi, którzy zderzyli się z rzeczywistością amputacji kończyn, dramat kolejnych osób, którzy byli dializowani (...) stwierdziłam, że trzeba coś z tym zrobić. Tak naprawdę jedynym ratunkiem dla osób ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą jest edukacja. W tamtych czasach Stowarzyszenie było na dobrą sprawę jedynym miejscem, gdzie pacjent mógł zdobyć właściwą edukację. 20 lat temu otworzyliśmy koło w Jędrzejowie, zaczęły się spotkania cykliczne raz w miesiącu. Przychodzili do nas na prelekcje lekarze różnych specjalizacji, za co jestem ogromnie wdzięczna. Spotkania nasze od 20 lat są w formie cyklicznej, to spotkania edukacyjno-integracyjne. Spotykamy się w celu zdobycia niezbędnej dla nas ciągle uzupełnianej wiedzy.

Więcej o jubileuszu oraz zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na stronie: www.echodnia.euJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jędrzejowscy diabetycy uczcili dwadzieścia lat działalności stowarzyszenia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line