Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Najdokładniejszy zegar świata dla diabetyków już dostępny!

źródło: oprac. własne, dodano: 20 czerwca 2022 r.

O swojej cukrzycy uczymy się każdego dnia. W szczególności na początku, po usłyszeniu diagnozy, ale także potem, cały czas żyjąc z chorobą. Cukrzyca wymaga od chorego stałej edukacji, zdobywania nowych wiadomości, budowania samoświadomości i lepszego zrozumienia specyfiki schorzenia. Wszystko po to, aby dłużej cieszyć się dobrym, wartościowym życiem. Zarówno tu i teraz, jak i w dłuższej perspektywie - staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby nie doprowadzić do groźnych powikłań cukrzycy.

Od niedawna diabetycy mogą skorzystać z dodatkowej pomocy - Poradnika "12 wskazówek, jak dłużej żyć z cukrzycą" autorstwa dr n. o zdrowiu Beaty Stepanow, która od prawie 20 lat edukuje osoby chore na cukrzycę i ich rodziny oraz środowiska społeczno-zawodowe. Beata Stepanow jest specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, a społecznie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Znam autorkę osobiście i wiem, że jest osobą pełną energii i zapału. Mam również przyjemność współpracować z nią na wielu płaszczyznach - zawsze potrafi przyciągnąć uwagę odbiorcy i sprawić, że jej słowa udaje się zamienić w czyny. Tak jest również w przypadku Poradnika.


Poradnik dla pacjentów diabetologicznych "12 wskazówek, jak dłużej żyć z cukrzycą" jest świetnym, darmowym narzędziem, zarówno dla nowicjuszy, jaki i tych, którzy już z cukrzycą żyją i uczą się jej od lat. Polecam! Książka powstała jako rozwinięcie 12 zasad w walce o "Dłuższe życie z cukrzycą", (które także i my, jako portal mojacukrzyca.org, mieliśmy przyjemność współtworzyć w ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą") i nawiązuje do 12 godzin "zegara" cukrzycowego. Poradnik jest rozbudowaną wersją owych zasad, dając cenne porady, wskazówki, liczne przykłady i porównania. Pozwala lepiej zrozumieć ideę samokontroli i odpowiedzialności pacjenta w przebiegu cukrzycy. Publikacja wzbogacona jest o bardzo atrakcyjną oprawę graficzną i tabele informacyjne. W 12 rozdziałach Autorka podejmuje temat diagnozy, opieki, wiedzy, diety, aktywności, stylu życia, leczenia, terapii, edukacji, kontroli, profilaktyki i powikłań cukrzycy. Wiedza przekazana w poradniku opiera się na najnowszych Zaleceniach Klinicznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Każdy z rozdziałów można czytać oddzielnie, ale polecam zapoznanie się z poradnikiem od A do Z, od pierwszej do ostatniej strony. Naprawdę warto! To właśnie w tych 12 rozdziałach, odpowiadając na 12 pytań i podejmując się 12 zadań, możemy pomóc sobie i dłużej żyć z cukrzycą. Jak mówi Beata Stepanow najlepszy czas na rozpoczęcie wyzwania jest między wczoraj, a jutro, czyli właśnie teraz. Nie ma na co czekać. Czas biegnie nieubłaganie. Poradnik napisany jest bardzo przystępnym językiem, jego lektura nie zajmie dużo czasu, a może przynieść wiele dobrego każdemu, kto po niego sięgnie.

Książkę można pobrać za darmo w formacie PDF na stronie kampanii (https://dluzszezyciezcukrzyca.pl/dla-pacjenta/poradnik-dla-pacjentow-diabetologicznych/) oraz ze stron internetowych jej partnerów, którymi są m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - diabetyk.org.pl i mojacukrzyca.org. Z całego serca polecam!

Jerzy Magiera, mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Artykuły: Najdokładniejszy zegar świata dla diabetyków już dostępny!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 7 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line