Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Masz kompleksy? Zacznij działać

Artykuł zewnętrzny, dodano: 28 sierpnia 2022 r.

Od wielu osób słyszymy, że są niezadowolone ze swojej wagi oraz ze swojego wyglądu. Niestety osoby te najczęściej nic z tym nie robią, a jedynie narzekają. Pozostanie przy samym narzekaniu, na nic się nie zda. Należy mieć to na względzie. Trzeba zacząć działać. Gdy rozpoczniemy zdrowe odżywianie, a do tego dołożymy ćwiczenia, czy też różnego rodzaju zabiegi, to efekty pojawią się same. Pora zacząć się ruszyć z kanapy.

Koniec z przesiadywaniem przed telewizorem

Spędzanie czasu wolnego jedynie na oglądaniu telewizji, czy też na graniu w gry może i sprawia co poniektórym przyjemność, ale nie należy się do tego ograniczać. Podczas oglądania telewizji najczęściej coś podjadamy, a nasz ruch ogranicza się do sięgnięcia po kolejną porcję chipsów. Jest to niedopuszczalne. Oczywiście od czasu do czasu, jest to rozrywka dla każdego, ale pamiętajmy, że ze wszystkim powinniśmy mieć umiar. Gdy tego typu rozrywka i podjadanie wejdzie nam w nawyk, to tak naprawdę trzeba się liczyć z tym, że kilogramów na wadze przybędzie.

Grunt to w porę się opamiętać i chcieć coś w nim zmienić. Na pewno absolutną podstawą jest dobór odpowiedniej diety. Nie polecamy w żadnym wypadku diety typu kapuściane, 1200 kalorii, czy też innego rodzaju głodówki. Być może rzeczywiście przynoszą one szybkie efekty, ale tak naprawdę po powrocie do normalnego jedzenia, można się spodziewać efektu jojo. Jest to chyba coś najgorszego, co może przydarzyć się osobie, która chce schudnąć.

Dieta powinna być ustalana w sposób indywidualny przez dietetyka. Dzięki temu nie zabraknie w niej zbilansowanych posiłków oraz przede wszystkim odpowiedniej kaloryczności.

Aktywność fizyczna i zabiegi odchudzające

Poza dietą powinniśmy zadbać o regularne treningi. Są one niezwykle ważne. Nie tylko będziemy pozbywać się tłuszczu, ale zaczną u nas pojawiać się mięśnie. Sprawi to, że nasza sylwetka będzie wyglądała jeszcze lepiej, a do tego nabierzemy pewności siebie. Warto, aby wybrać taką aktywność fizyczną, która sprawia nam ogromną przyjemność. Wówczas na treningi będziemy chodzić z uśmiechem na twarzy.

Poza dietą i aktywnością fizyczną powinniśmy pomyśleć o zabiegach wspomagających. Takim zabiegiem bez dwóch zdań jest liposukcja https://www.wrosinski.pl/zabiegi/liposukcja/. Jest to zabieg, który popularny jest od wielu, wielu lat. Zabieg ten może być nam znany także pod terminem odsysania tłuszczu. Czy zabieg jest bezpieczny? Na pewno zabieg jest uważany za inwazyjny, ale w pełni bezpieczny. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedniego specjalistę, jak i będziemy stosować się do jego zaleceń. Dobrych gabinetów w naszym kraju nie brakuje. Warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać rzeczywiście taki, który jest szeroko polecany i wyróżnia się pozytywnymi opiniami w sieci.

Później pozostanie nam już tylko oczekiwać na termin zabiegu. Tak naprawdę to nie możemy się już tego doczekać. Efekty są naprawdę zaskakujące. Większość pacjentów już nawet nie wie, co ma powiedzieć. Zachwyt jest ogromny.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Masz kompleksy? Zacznij działać
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line