Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski otrzymał dwie petycje od pacjentów z cukrzycą

źródło: info. własne na podstawie informacji z PSD, dodano: 9 września 2022 r.

Podczas trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego Anna Śliwińska, prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków wręczyła wiceministrowi zdrowia Maciejowi Miłkowskiemu dwie petycje przygotowane przez organizacje działające na rzecz diabetyków. Pierwsza z nich dotyczy refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii, a druga rozszerzenia refundacji pomp insulinowych dla osób dorosłych. Petycja o systemach do monitoringu została podpisana dotychczas przez 8030 osób, a o kontynuacji refundacji osobistych pomp insulinowych dla osób powyżej 26. roku życia przez 12948 osób.

Petycje dotyczącą rozszerzenia refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii na osoby dorosłe, autorstwa Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą Cukierasy, Fundacji Diabeciaki, 3mam Cukry Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Z Cukrzycą Typu 1 "Słodka Jedynka", Oddziału dla Dzieci i Młodzieży z CT1 Na Opolszczyźnie oraz Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym Na Cukrzycę podpisały 8030 osoby.

Organizacje wspierające i reprezentujące pacjentów chorujących na cukrzycę apelują do Ministra Zdrowia o rozszerzenia refundacji systemów monitorowania stężenia glukozy o grupę osób dorosłych chorujących na cukrzycę (powyżej 18 roku życia dla systemu Flash oraz powyżej 26 roku życia dla CGM RT) oraz zapewnienia osobom chorującym na cukrzycę, uprawnionym do korzystania z refundacji, możliwości wyboru systemu monitorowania glikemii spośród urządzeń dostępnych na polskim rynku.

Petycję dotyczącą kontynuacji refundacji osobistych pomp insulinowych dla osób powyżej 26. roku życia autorstwa Federacji Diabetyków i Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków dotychczas podpisały 12948 osoby.

W petycji napisano: Kontynuacja terapii z zastosowaniem osobistych pomp insulinowych zapewni pacjentom z cukrzycą typu 1 optymalną terapię, zgodną z aktualnymi standardami terapii cukrzycy typu 1, pozwoli utrzymać jakość życia poprzez zapobiegnie powikłaniom oraz umożliwi aktywne życie zawodowe i społeczne. (...) Na refundacji skorzystałoby około 900-1000 pacjentów rocznie, nie jest to więc grupa tak liczna, która powodowałaby koszty nie do udźwignięcia dla budżetu państwa. Niniejszym zwracamy się więc z wnioskiem o umożliwienie pacjentom, którzy ukończyli 26. rok życia, korzystanie z osobistych pomp insulinowych w ramach systemu publicznego finansowania.

Obie petycje nadal można podpisywać w Internecie, do czego gorąco zachęcamy!


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wiceminister Zdrowia Maciej Miłkowski otrzymał dwie petycje od pacjentów z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line