Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jedzenie śniadania zmniejsza ryzyko otyłości

Onet.pl, 9 marca 2003 r.

Osoby jedzące śniadania są w mniejszym stopniu narażone na otyłość – wynika z badań ogłoszonych na konferencji American Heart Association.

Amerykańscy naukowcy odkryli, że objawy otyłości i cukrzycy pojawiają się o 35 do 50 proc. rzadziej u osób spożywających regularnie śniadanie niż u tych, którzy tylko sporadycznie jedzą poranny posiłek.

"Wyniki naszych badań sugerują, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. Wydaje się, że śniadanie odgrywa znaczącą rolę w ograniczeniu ryzyka wystąpienia otyłości, cukrzycy typu drugiego czy chorób układu krążenia" - powiedział dr Mark A. Pereira ze szpitala dziecięcego w Bostonie.

Spożywanie śniadania bardzo dobrze wpływa na apetyt, produkcję insuliny i przemianę materii.

Badania przeprowadzono w grupie 1 198 osób czarnoskórych i 1 633 białych osób. W pierwszej grupie byli mężczyźni i kobiety, w drugiej zaś tylko mężczyźni. Brano pod uwagę przyzwyczajenia kulturowe i różnice etniczne, mające wpływ na trawienie pożywienia oraz inne czynniki zwiększające ryzyko otyłości, tj. palenie papierosów, niską aktywność psychiczną oraz picie alkoholu.

Wyniki badań wykazały, że spożywanie każdego dnia rano produktów zawierających pełne ziarna i około 2 gramy błonnika o 15 proc. obniżyło ryzyko wystąpienia zespołu odporności na insulinę, a tym samym zmniejszyło ryzyko otyłości.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jedzenie śniadania zmniejsza ryzyko otyłości
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line