Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kobieta z żelaza! Sugar Woman ukończyła podwójnego Ironmana z cukrzycą typu 1

źródło: info. własne, dodano: 13 września 2022 r.

Maja Makowska jest pierwszą kobietą w Polsce z cukrzycą typu 1, a może i na świecie, która ukończyła podwójny dystans Ironmana. W czasie niecałych 30 godzin pokonała bez przerw 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze w deszczu po nocy i 84 km biegania. Wyścig odbył się w miejscowości Bad Radkersburg, uzdrowisku w Austrii. Podczas zawodów Maję wspierał niezastąpiony support, który pomagał jej z kontrolą glikemii, zmianą ubrań i dostarczaniem potrzebnej ilości węglowodanów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i przekazujemy Mai wyrazy uznania. Z cukrzycą można wszystko!

"Tak! Żyje! Dziękuje za setki komentarzy i słów wsparcia! Czytałam je jak już nie miałam siły biec. Dziękuje najbardziej na świecie mojemu supportowi i trenerowi Kubie, który przygotował mnie do tego wydarzenia! To tak na szybko, bo cukrzyca nie raz mnie zaskoczyła. I mam trochę materiałów do "analizy". Ale cukier na mecie wynagradza wszystko" napisała Sugar Woman po zakończonych zawodach. Ironmana ukończyła z cukrem 100 mg/dl, chociaż po drodze z poziom cukrów bywało różnie. Wszystko zajęło łącznie 29 godzin 21 minut 5 sekund.Maja na swoim profilu na Facebooku opublikowała szczegółową analizę pomiarów cukrów we krwi oraz spożytego jedzenia podczas zawodów. Sugar Woman korzystała z systemu ciągłego monitorowania Dexcom G6, a odczyty miała bezpośrednio na swoim zegarku. "Wiadomo, nie udało się wszystkiego uchwycić w 100%, bo ja byłam bardzo wybrednym zawodnikiem. Miałam problemy z jedzeniem, nic nie chciałam jeść, bo żołądek przez cały czas miałam ściśnięty. Nawet jak support dawał mi jedzenie, to albo zostawiałam pół, albo jadłam dwa gryzy." napisała Maja.

Pływanie

Cukier mierzony 3 razy podczas pływania, utrzymywał się w granicach 140-160, bez robienia insuliny. Maja zjadła 1,5 banana, 2 musy kubuś i wypiła pół bidona izotonika i pół wody.

Jazda na rowerze

Na początku zadania z rower cukier mocno poszybował w górę. Po wyjściu z wody było ok. 200, na co zrobiła 1j insuliny, będąc przekonaną, że wysiłek zrobi resztę - niestety to był błąd. Nie było jak zawsze. Cukier rósł dość mocno na pierwszych okrążeniach. Już wtedy uświadomiła sobie, że zrobiła za mało insuliny bazowej (5 j) i że wieczorem będzie musiała ją zwiększyć. Maja robiła korekty dość często, w pewnym momencie wydawało jej się nawet, że insulina nie działa i poprosiła ekipę o zmianę fiolki.

Bieganie

Dzięki zwiększeniu bazy, cukry były znacznie bardziej stabilne. Maja czuła się pewniej, bo miała nad nimi większą kontrolę. Zmuszała się do jedzenia, a najbardziej przypadły jej arbuzy. Wszystko tylko 2 gryzy, żeby nie przepełniać żołądka.

Maja spełniła swoje marzenie! Serdecznie gratulujemy jej tego wyczynu. Brawo Maju! Pokazujesz nam, innym diabetykom, że z cukrzycą można wszystko - a to czy się uda, zależy tak naprawdę od nas.

W archiwum mojacukrzyca.org znajduje się wywiad z Mają z 2017 roku i rozmowa w programie "Pogadajmy o cukrzycy" z 2021 roku. Zachęcamy do odsłuchania!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Kobieta z żelaza! Sugar Woman ukończyła podwójnego Ironmana z cukrzycą typu 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line