Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Raport: Nowoczesna opieka nad chorymi na cukrzycę

źródło: Modern Healthcare Institute, dodano: 19 września 2022 r.

Organizacja leczenie, kontrola glikemii, wyzwania finansowe i kierunki zmian oraz telemedycyna - to główne obszary tematyczne opisywane przez autorów raportu "Nowoczesna opieka nad chorymi na cukrzycę", opublikowanym przez Modern Healthcare Institute. Raport powstał po to, aby szerzyć świadomość na temat nowoczesnych systemów ciągłego monitorowania glikemii.

Autorami publikacji są prof. dr hab. n. med. Krzysztof Czajkowski, prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka, dr n. med. Jakub Gierczyński MBA, Prezes ZG PSD Anna Śliwińska, Zbigniew Hołdys, Krzysztof Jakubiak, prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec, Małgorzata Pacholec, prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, dr n. o zdr. Beata Stepanow, prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, prof. dr hab. n. med. Mieczysław Walczak, prof. dr hab. n. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

Głównym przedmiotem analiz jest dostęp polskich pacjentów do systemu ciągłego monitorowania stężenia glukozy metodą skanowania. Jako bardzo istotne narzędzie edukacyjne, poprawiające współpracę pomiędzy członkami zespołu terapeutycznego, jest refundowany w większości krajów Unii Europejskiej. W zależności od kraju lub regionu, refundacją objęte są różne subpopulacje, wyodrębnione ze względu na wysoki efekt kliniczny.

Wprowadzenie do praktyki diabetologicznej ciągłego monitorowania stężenia glukozy umożliwiło stworzenie i wykorzystanie szeregu nowych parametrów, które traktowane są już jako standard nowoczesnej kontroli cukrzycy. Pomiary czasu, jaki spędza chory w docelowym zakresie glikemii, poniżej tego zakresu lub powyżej, są obecnie elementami oceny wyrównania glikemii i służą do modyfikacji prowadzonej terapii. Objęcie systemów isCGM/FGM refundacją dla dorosłych pacjentów chorych na cukrzycę typu 1 lub inny typ cukrzycy, leczonych metodą intensywnej insulinoterapii lub z wykorzystaniem osobistej pompy insulinowej, przyczyni się do redukcji liczby i progresji powikłań cukrzycy. Wpłynie to bezpośrednio na obniżenie kosztów ich leczenia – zarówno kosztów spowodowanych hospitalizacjami z powodu ostrych powikłań cukrzycy (hipoglikemii i cukrzycowej kwasicy ketonowej), jak i kosztów generowanych przez rozwój i progresję przewlekłych powikłań cukrzycy, wymagających również hospitalizacji.

Więcej o raporcie można przeczytać na stronie www.mzdrowie.pl

Zachęcamy do zapoznania się z raportem - plik PDF pobierzesz tutaj.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jola  IP: 31.0.63.xxx(2022-09-27 17:54:27)
nowoczesna opieka polega na tym żebyś kupił od nich nowy produkt haha


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Raport: Nowoczesna opieka nad chorymi na cukrzycę
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 29 listopada 2023 r.

Zadaj pytanie on-line