Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Jak działa aplikacja do systemu Smart CGM Guardian™ 4?

źródło: oprac. własne we współpracy z firmą Medtronic, dodano: 5 października 2022 r.

System Smart CGM Guardian™ 4 jest inteligentnym systemem z nowym nadajnikiem i sensorem, który nie wymaga pobierania krwi z palca do uzyskiwania odczytów glikemii z sensora. Mały sensor umieszczony na skórze mierzy poziom glukozy co 5 minut. Dane te są rejestrowane przez 24 godziny na dobę i wysyłane do urządzenia mobilnego, czyli telefonu komórkowego, za pomocą technologii Bluetooth. System CGM można stosować razem z pompą insulinową lub bez pompy. Idealnie sprawdzi się u osób leczonych metodą wielokrotnych wstrzyknięć insuliny (MDI). Do odczytów używamy aplikacji Guardian, którą szczegółowo omawiamy w tym artykule.

Aplikacja mobilna Guardian dostępna jest bezpłatnie zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Można ją pobrać w sklepie Google Play lub App Store. Instalacja przebiega bardzo intuicyjnie, a odpowiednie komunikaty informują nas o kolejnych krokach postępowania. Aplikacja Guardian służy do odczytywania wyników pomiaru glikemii z sensora, a także do obserwacji trendów i do rejestrowania aktywności (informacje o podanej insulinie, węglowodanach, wysiłku fizycznym oraz inne).

Na ekranie telefonu widzimy przede wszystkim aktualny poziom cukru we krwi, który wyświetlany jest automatycznie bez konieczności zbliżania telefonu do sensora, czy wykonywania innych aktywności. Użytkownik widzi również dane archiwalne, w postaci wykresu, gdzie prezentowane są odczyty z ostatnich godzin. Jednak najważniejszą informacją są strzałki trendu i informacja dla użytkownika o tym, co może się za chwilę zdarzyć i jeśli chce uniknąć hipo czy hiper ma czas aby odpowiednio wcześniej podjąć działanie. To niezwykle ważny element prawidłowego zarządzania cukrzycą. Strzałki pokazują bowiem, co aktualnie dzieje się z poziomem cukru we krwi - czy jest stabilny, rośnie, a może spada. Pozwala to trafniej podejmować odpowiednie decyzje terapeutyczne i umożliwia wgląd w przyszłość, na to co będzie dziać się z poziomem cukru we krwi.

Aplikacja umożliwia uruchomienie powiadomień predykcyjnych, które dają możliwość ostrzeżenia użytkownika o zbliżającym się zbyt wysokim lub zbyt niskim poziomie glikemii. Użytkownik aplikacji sam decyduje o tym z jakim wyprzedzeniem takie powiadomienie ma się pojawić. Może to być od 10 do 60 minut przed wystąpieniem takiego epizodu. W aplikacji użytkownik może ponadto zdefiniować swój własny, preferowany zakres wysokiej i niskiej glikemii. Zgodnie z zaleceniami ekspertów preferowany zakres glikemii docelowej zazwyczaj znajduje się w zakresie do 70 do 180 mg/dl (inne, bardziej restrykcyjne, zakresy przewidziano dla kobiet w ciąży).


Warto nadmienić, że aplikacja jest w pełni konfigurowalna. Można ustawić różne opcje powiadomienia, np. zmodyfikować maksymalną głośność powiadomień w nocy lub wyciszyć wszystkie powiadomienia w ciągu dnia. Daje to komfort użytkowania i pełną dyskrecję, jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Jeżeli w telefonie użytkownik ma dostęp do Internetu aplikacja Guardian umożliwia wysyłanie danych do oprogramowania zarządzającego cukrzycą CareLink™ Personal. Umożliwia to wgląd w spersonalizowane raporty o glikemii zmierzonej przez sensor i udostępnianie wyników lekarzom lub bliskim osobom. Co więcej Twoi najbliżsi mogą otrzymywać wiadomości tekstowe, gdy Twoja glikemia znajdzie się poza prawidłowym zakresem. Partnerzy terapii to bardzo ważna funkcjonalność, która umożliwia czuwanie rodzicom bądź opiekunom osób starszych nad bezpieczeństwem osób stosujących system Smart CGM Guardian™ 4.

Na koniec dodamy, że aplikacja będzie działać tylko z nadajnikiem Guardian 4, który został zaprojektowany specjalnie do komunikacji ze zgodnymi urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth. Nie połączy się z innymi nadajnikami systemów CGM firmy Medtronic, w tym z nadajnikami Guardian Connect ani Guardian Link 3.

Poznaj więcej szczegółów o systemie Smart CGM Guardian™ 4 na stronie https://www.medtronic-diabetes.com/pl-PL/guardian4-cgm-system lub skontaktuj się z przedstawicielami firmy Medtronic https://www.medtronic-diabetes.com/pl-PL/kontakt-medtronic-diabetes.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Jak działa aplikacja do systemu Smart CGM Guardian™ 4?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line