Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Chcesz zadbać o figurę w trakcie ciąży? Sprawdź, jak to zrobić!

Artykuł sponsorowany, dodano: 6 października 2022 r.

Nie da się zaprzeczyć temu, że dla wielu kobiet na całym świecie, ciąża jest naprawdę niesamowitym, wyczekiwanym momentem. Znaczna ich część boi się jednak, że w trakcie przybiorą one dziesiątki kilogramów na wadze, a po tym wszystkim nie będą mogły z niej zejść. Jednym z najważniejszych kryteriów na które trzeba zwrócić tutaj uwagę jest BMI kobiety ciężarnej. W przypadku kobiet, które zmagają się z niedowagą wzrost wagi powinien nastąpić o 12-16 kilogramów. Panie z prawidłowym BMI odpowiednia ilość wynosi 10-12 kg, natomiast kobiety otyłe powinny przybrać nie więcej niż 8 kg. Przebieg ciąży, w tym też przyrost wagi, powinien być dokładnie skonsultowany z ginekologiem, są jednak pewne zasady, których możemy przestrzegać bez niego. Sprawdź, jak zadbać o figurę w trakcie ciąży!

Przestrzegaj zasad zdrowego spożywania posiłków

Jedną z najważniejszych zasad, których należy przestrzegać w trakcie trwania ciąży jest oczywiście ustalenie prawidłowego zapotrzebowania kalorycznego. Dzięki temu będziesz mogła w świadomy sposób przestrzegać diety. Dużo osób uważa, że w trakcie ciąży powinno się jeść za dwóch i jest to moment, w którym nie musisz sobie niczego odmawiać. Jest to oczywiście myślenie błędne, które może Cię kosztować o późniejsze zszargane nerwy, gdyż waga po ciąży nie wróci do normy tak szybko, jak Ty tego potrzebujesz. Samo zapotrzebowanie kaloryczne zwiększa się o około 300 kcal, szczególnie w drugim i trzecim trymestrze. Jedzenie powinno być przede wszystkim zdrowe, stawiaj na jakościowe jedzenie, a nie na puste kalorie. Posiłki powinny być spożywane regularnie, doskonale sprawdza się tutaj zasada "jedz częściej, ale mniej". Odstęp czasowy powinien wynosić około 2,5-3,5 godziny. Dzięki temu zniwelujesz podjadanie między posiłkami, które okazuje się być naprawdę zgubne. Warzywa i owoce są niezbędne w diecie każdej ciężarnej kobiety!

Pamiętaj o nawadnianiu się

Jednym z podstawowych błędów, który popełnia znaczna część ludzi jest niespożywanie odpowiedniej ilości płynów. Kobiety w ciąży powinny tego pilnować w szczególności. Bardzo istotne jest, aby była to woda mineralna, staraj się unikać przesłodzonych napojów. Odpowiednia ilość wody, którą należy spożywać zależy przede wszystkim od wagi, zwykle jednak mieści się w przedziale 1-2,5 litra. Nie wszyscy są fanami wody mineralnej, dla takich osób również znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. W takiej sytuacji warto dodać do niej ulubione owoce. Mogą to być wszelkiego rodzaju cytrusy, maliny czy nawet borówki. Postaw na smak, który najbardziej Ci odpowiada.

Istotne zasady podczas ciąży

Przede wszystkim warto tutaj skupić się na unikaniu przekąsek. Jak wiadomo, trudno jest im się oprzeć, szczególnie kiedy jest się w ciąży. Jeśli masz ochotę na czekoladę wybierz tę gorzką, jest ona świetnym zamiennikiem i pozytywnie wpływa na organizm. Do tego nie wolno zapomnieć o suszonych owocach, orzechach czy naturalnych chipsach, przykładowo z buraków. Podczas trwania ciąży niezwykle istotna jest także odpowiednia ilość ruchu. Sport ma naprawdę ogrom zalet, nie tylko poprawi Twój nastrój, sprawi, że łatwiej będzie Ci utrzymać odpowiednią wagę, to dodatkowo może być pomocny podczas porodu. Oczywiście w tym przypadku najlepiej jest skontaktować się z ginekologia Warszawa, aby nie mieć pewność, która aktywność jest Ci wskazana, a która nie.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Chcesz zadbać o figurę w trakcie ciąży? Sprawdź, jak to zrobić!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 17 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line