Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

5. Forum Nowoczesnej Diabetologii - 2 i 3 grudnia 2022 w Poznaniu

źródło: Forum Nowoczesnej Diabetologii, dodano: 3 listopada 2022 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Serdecznie zapraszamy do udziału w 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii, które odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2022 roku w Poznaniu. Organizatorzy spotkania chcą spotkać się w gronie diabetologów i członków zespołów terapeutycznych, pogłębiając wiedzę i umiejętności praktyczne. Tegorocznym motywem przewodnim spotkania jest: "Certyfikat Umiejętności w Nowoczesnych Terapiach Cukrzycy".

5. Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, gdzie w jednym miejscu spotyka się grono największych autorytetów środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firm, startupów i instytutów realizujących zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Z jednej strony jest to miejsce prezentacji nowości, z drugiej - świetna okazja do rozpoczęcia dyskusji na temat szans i zagrożeń dla różnorodnych koncepcji na innowacyjne produkty bądź usługi, które w niedalekiej przyszłości będą wykorzystywane w praktyce. Jest to zatem idealna przestrzeń dla przedsiębiorstw i innych instytucji specjalizujących się w nowoczesnych rozwiązaniach dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, aby zaprezentować je w działaniu i jednocześnie skonfrontować z wymaganiami środowiska diabetologów.

"Zapraszamy do udziału w wykładach, warsztatach i debatach poświęconych nowoczesnemu leczeniu cukrzycy. Wracamy również do tradycji, jaką jest "Strefa Nowych Technologii dla Diabetologii", gdzie startupy, instytuty, uczelnie oraz firmy mogą prezentować swoje innowacyjne projekty dla środowiska diabetologicznego. Podczas "Diabetes Innovations Day" wybierzemy i nagrodzimy najciekawsze rozwiązania, które w przyszłości skutecznie będą wspierać leczenie cukrzycy. Mamy nadzieję, że kolejne Forum będzie dla Państwa miejscem wymiany myśli i własnych doświadczeń oraz inspiracją do dalszej pracy i budowania dialogu w całym środowisku diabetologicznym. Będziemy zaszczyceni, jeśli będziemy mogli liczyć na Państwa udział w 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii." - czytamy na stronie Forum.

Miejsce konferencji:
Hotel Mercure Poznań Centrum
ul. Roosevelta 20
60-829 Poznań

Program Konferencji 5 Forum Nowoczesnej Diabetologii i harmonogram warsztatów dostępne są na stronie internetowej. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Zgłoś się do Konkursu na najbardziej innowacyjny projekt/start up

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę prezentowany w ramach Diabetes Innovations Days podczas 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii w dniach 2-3 grudnia 2022 w Poznaniu. Weź udział, wyślij zgłoszenie, zaprezentuj się podczas Forum i wygraj wyjazd na ATTD 2023 do Berlina oraz nagrodę finansową.

Diabetes Innovations Days to innowacyjny projekt i wyjątkowa specjalnie zaaranżowana strefa służąca do prezentacji najbardziej nowatorskich pomysłów, technologicznych odkryć i rozwiązań dotyczących kontroli i leczenia cukrzycy, to także wyjątkowa platforma dedykowana projektom w fazie startup, innowacjom nad którymi prace prowadzone są w instytutach medycznych i na uczelniach, rozwiązaniom już wdrożonym na rynku. Diabetes Innovations Days to również konkurs na najbardziej innowacyjny projekt/produkt wspierający samokontrolę pacjentów z cukrzycą prezentowany podczas 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii. Nie zabraknie więc wybitnych specjalistów z dziedziny diabetologii, która jest jedną z prężniej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie.

Przemiany rynkowe sektora medycznego w ostatnich latach pozwoliły na rozwój nowego modelu innowacyjności: oprócz projektów badawczych, których przeprowadzenie wymaga czasu i sporego kapitału, znalazło się miejsce na koncepcje wykorzystujące nowoczesne systemy informatyczne i teleinformatyczne. One również wymagają finansowania, dają jednak więcej możliwości poszukiwania odpowiedniego inwestora. Oczywiście nie bez znaczenia jest sam pomysł, ale także możliwość jego skomercjalizowania. Równie ważne jest prezentowanie specjalistom najnowszych rozwiązań wspierający leczenie i samokontrolę pacjentów z cukrzycą.

Celem Konkursu jest promocja Wydarzenia Diabetes Innovations Days towarzyszącego 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii i mającego na celu zaprezentowanie najnowocześniejszych technologii wykorzystywanych w medycynie, w szczególności osiągnięć i rozwiązań związanych z prewencją i leczeniem cukrzycy wśród: firm, startupów, instytutów medycznych i uczelni wyższych działających w obszarze nowoczesnych technologii informatycznych, teleinformatycznych oraz sprzętowych wykorzystywanych w medycynie.

Ocena projektów konkursowych będzie dokonana przez Komisję Konkursową w dniach 1-2 grudnia 2022 r. złożoną z dziewięciu członków, w tym z przedstawiciela Komitetu Organizacyjnego 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii, oraz przedstawiciela Organizatora. Przewodniczącym Komisji jest Adrian Szulczyński. Konkurs ma charakter otwarty i przeznaczony jest dla osób i organizacji działających w obszarze rozwiązań medycznych związanych z prewencją i leczeniem cukrzycy. Nagroda w Konkursie ma charakter rzeczowy (bilet wstępu na ATTD 2023 Berlin) i finansowy w wysokości 2500,00 zł i zostanie wręczona podczas Uroczystej Inauguracji Forum.

Nie zwlekaj i zgłoś swój projekt do konkursu na najbardziej innowacyjny produkt lub usługę prezentowany w ramach Diabetes Innovations Days podczas 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii.

POKAŻ projekt specjalistom ze środowiska diabetologicznego. DYSKUTUJ o funkcjonalnościach nowego produktu/rozwiązania z lekarzami praktykami. BĄDŹ częścią najważniejszego technologicznego wydarzenia diabetologicznego w kraju. SKORZYSTAJ ze skali kilkuset uczestników. OPOWIEDZ o swoim projekcie na scenie. ZWERYFIKUJ koncepcję z autorytetami z branży. ZYSKAJ zainteresowanie, bezcenne opinie, partnera biznesowego.

Wypełnij formularz i dołącz multimedialną prezentację swojego projektu w formule "Elevator Pitch" trwającą nie dłużej niż 3 minuty do dnia 30 listopada 2022, następnie zaprezentuj swój projekt na scenie Diabetes Innovations Days podczas trwania 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii. Bądź z nami podczas Wydarzenia - być może odbierzesz główną nagrodę w konkursie.

Partnerem 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii i Diabetes Innovations Days jest Międzynarodowy Kongres Diabetologiczny - ATTD 2023.

Więcej o projekcie: STREFA NOWYCH TECHNOLOGII

Zgłoś projekt: FORMULARZ ZGŁOSZENIOWYJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: 5. Forum Nowoczesnej Diabetologii - 2 i 3 grudnia 2022 w Poznaniu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line