Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Leczenie uzależnienia od komputera - kiedy warto zacząć?

Artykuł partnera, dodano: 23 listopada 2022 r.

Rodzice często są zaniepokojeni nadmiernym korzystaniem z Internetu i komputera przez ich dzieci. Rodzice często są zaniepokojeni nadmiernym korzystaniem przez ich dzieci z Internetu i komputera. Nie wiedzą jednak jak i gdzie szukać rozwiązań. Niejednokrotnie podejmowane działania są nieskuteczne i sprzeczne. Warto polegać na wiedzy specjalistycznej, jak również na aktualnej wiedzy.

Uzależnienie od komputera leczenie i przyczyny

W obecnych czasach trudno jest znaleźć miejsce bez komputera, telefonu czy laptopa. Coraz większa liczba osób spędza swój dzień w sieci. O ile w korzystaniu z nowych technologii nie ma nic złego, o tyle utrata kontroli nad sposobem korzystania z tych mediów może stanowić zagrożenie. Mogą rozwinąć się podstępne i skryte uzależnienia behawioralne. Niestety, coraz częściej dotyczy to nieletnich i młodych użytkowników. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj: https://dezyderata.com/leczenie-uzaleznienia-od-komputera/.

Uzależnienie od komputera: Oznaki

Jesteśmy obecnie społeczeństwem informacyjnym. Nie dziwi więc globalny zasięg tej rewolucji. Komputery są używane w pracy, szkole i jako rozrywka. Korzystanie z komputera i granie w gry jest w porządku, pod warunkiem, że nie przekracza zdrowego rozsądku.

Uzależnienie od komputera to stan, w którym osoba może spędzać godziny przy komputerze lub laptopie, bez konkretnego celu, oglądając filmy, seriale, grając w gry wideo i surfując po Internecie.

Nastolatki i ich rodzice powinni mieć dobre relacje. Są one nie tylko obowiązkiem rodzica, ale także elementem skutecznej profilaktyki. Ważne jest wsparcie, bliskość i rozmowa. Dzieci powinny być uświadamiane o potencjalnych zagrożeniach i przykrych konsekwencjach. Wielu nastolatków "ucieka do sfery wirtualnej" przed problemami i brakiem zrozumienia.

Dorośli mogą paść ofiarą nałogów, mimo że zazwyczaj są świadomi konsekwencji. Nieświadomie młodzi ludzie wyrabiają sobie złe nawyki, ponieważ nie zdają sobie sprawy z zagrożeń i są narażeni od najmłodszych lat na niezastąpioną rozrywkę.

Na czym polega leczenie uzależnienia od Internetu?

Najpierw należy zaakceptować, zrozumieć i przyznać, że uzależnienie od komputera jest problemem. Pierwsza faza leczenia wiąże się z całkowitą abstynencją. Następnie pacjent zostanie pokierowany przez specjalistę na terapię. Polega ona na omówieniu z profesjonalistą problemu i możliwych rozwiązań. Uczestnicy będą pracować nad swoją samooceną, umiejętnościami społecznymi i innymi kwestiami.

Dlaczego terapia uzależnień w ośrodku jest tak ważna?

Smartfony, tablety, komputery, laptopy - wszystkie te urządzenia są przydatne, praktyczne i mogą wywoływać niepokój u bliskich. Komunikacja społeczna przeszła metamorfozę dzięki internetowi. Postęp technologiczny jest szczególnie szkodliwy dla dzieci i młodzieży.

Prowadzona w ośrodku terapia uzależnień opiera się na objawach (psychicznych i emocjonalnych) pacjenta, diagnozie i leczeniu. Proces terapeutyczny podlega ocenie pod kątem skuteczności.

Warto szukać profesjonalnej terapii i opieki specjalistycznej np. tutaj: https://dezyderata.com/. Ten ośrodek wspomaga pacjenta w jego drodze do wyzdrowienia.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Leczenie uzależnienia od komputera - kiedy warto zacząć?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line