Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 16 grudnia o godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 12 grudnia 2022 r.

Czas biegnie nieubłagania, za pasem Święta Bożego Narodzenie i końcówka roku 2022. A my zapraszamy na pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w programie "Pogadajmy o cukrzycy" w grudniu. Tak się złożyło, że wszystkie piątki były zajęte - a to przez wyjazdy służbowe, a to zbliżającą się Wigilię i Sylwestera. Zatem został nam jeden piątek na pogadanie i będzie to właśnie 16 grudnia. Startujemy już o godzinie 20.00! Do studia zaprosiliśmy specjalistkę od trudnych tematów żywieniowych - Angelinę Ziembińską, którą znacie pod pseudonimem Dietolog. Angelina wyjaśni nam, jak z cukrzycą radzić sobie podczas świąteczno-noworocznego okresu, jak przetrwać, nie dać się i utrzymać glikemie na właściwym poziomie. Jeżeli macie pytania, jak zdrowo i z umiarem przetrwać ten świąteczny czas koniecznie pogadajcie z nami o cukrzycy!

Angelina Ziembińska ukończyła "Dietetykę w chorobach wewnętrznych i metabolicznych" na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Prowadzi profile w Internecie pod pseudonimem "Dietolog" - blog o zdrowym odżywianiu. Jest diabetyczką - blogerką z doświadczeniem i wiedzą z zakresu odżywiania. Swoją działalność skupia wokół zasad zdrowego stylu życia i racjonalnego odżywiania. Wpisy dedykuje wszystkim osobom, które o siebie dbają, a w szczególności osobom z cukrzycą i zaburzeniami metabolicznymi. Można znaleźć u niej wskazówki, które pozwolą zadbać o siebie i bliskich, a także zdrowo schudnąć nie rezygnując z ulubionych smakołyków. Angelina szczególną uwagę poświęca osobom przewlekle chorym. Każdy przepis zawiera informacje o zawartości węglowodanów, białek i tłuszczy, aby łatwo było obliczyć na przykład wymienniki węglowodanowe czy białkowo-tłuszczowe. Na stronie www.dietolog.pl można znaleźć informacje dotyczące zapobiegania chorobom zależnym od sposobu żywienia i wskazówki jak żyć długo i zdrowo.

Oglądaj na żywo


Angelina jest autorką książki "Cukrzyca na obcasach" wydaną przez Wydawnictwo PZWL. Jest to poradnik cukrzycowy skierowany wyłączenie do kobiet. Książka powstała w odpowiedzi na wiele pytań, które Angie otrzymuje poprzez bloga i kanały social media. Książka napisana jest prosto i bez nadęcia. Bez straszenia i kolorowania. O cukrzycy takiej, jaka ona jest. O tym jak sobie z nią radzić i nie dać się zwariować.

W ostatnich tygodniach Angelina razem z Moniką Bochyńską wydały też ebooka pt. "DIABETOBOOK - Cukrzyca na talerzu". Cukrzyca na talerzu to ebook, foodbook i 7-dniowy jadłospis, który wprowadzi Cię w świat diety niskowęglowodanowej. Opracowanie składa się z 3 części: teorii - podstaw diety niskowęglowodanowej wraz z objaśnieniem kto i dlaczego powinien ją stosować, informacjami jak wyliczyć zapotrzebowanie energetyczne, właściwą masę ciała, jak dobierać składniki pokarmowe czy nawadniać organizm, następnie foodbooka - 15 przepisów ze zdjęciami i policzonym makro, kaloriami, WW oraz WBT. Wszystkie proste i/lub szybkie oraz jadłospisu - a w zasadzie trzech 7-dniowych zbilansowanych planów żywienia w rozkładzie makroskładników B20/T50/W30. Możesz zdecydować się na opcję 1600, 1800 lub 2000 kcal (wszystkie 3 zawarte są w ebooku). Możesz zacząć od wyższej kaloryczności, a później przejść na niższą bez konieczności liczenia czegokolwiek po Twojej stronie. E-booka można zakupić na stronie https://dietolog.pl/produkt/cukrzyca-na-talerzu/

Razem z Angeliną przygotowaliśmy konkurs z nagrodami dla Was! Bądźcie koniecznie z nami! Zachęcamy Was także do pełnej interakcji z nami. Oprócz pisania tradycyjnych wiadomości na czacie podczas spotkania będziecie mieć okazję do bezpośredniego zatelefonowania do studia i porozmawiania z prowadzącymi. Czekamy na Wasze telefony. Wspólnie tworzymy ten program i jesteśmy tu dla Was, więc liczymy, że nas nie zawiedziecie. Do zobaczenia... i usłyszenia!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 16 grudnia 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 16 grudnia o godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line