Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Świąteczna gorączka! Nie dajmy się grypie i COVID-19

źródło: informacja prasowa, dodano: 20 grudnia 2022 r.

Ogólnopolski Program Zwalczania GrypyZbliża się okres świąt oraz, co za tym idzie, spotkań w gronie najbliższych. Jednocześnie jest to czas, w którym ludzki organizm jest szczególnie narażony na różne zakażenia. Grudzień to ostatni moment przed początkiem roku na to, żeby zadbać o odporność swoją i swoich bliskich. Jest to tym bardziej ważne, że na okres od stycznia do marca przypada szczyt zachorowań na grypę oraz COVID-19. Jak wskazują instytucje takie jak Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Główny Inspektorat Sanitarny czy Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy - najlepszą formą ochrony organizmu są szczepienia profilaktyczne.

W pierwszym tygodniu grudnia zaraportowano ponad 180 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, co daje łącznie prawie 1,5 mln przypadków od początku września. Spośród nich 5 032 pacjentów było w tak poważnym stanie, że musieli zostać skierowani do szpitali w celu dalszego leczenia. Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia podkreślają jednocześnie, że szczyt zachorowań ma dopiero nadejść, a najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia swojego organizmu są szczepienia.

"Z grudniem rozpoczyna się okres świąteczny. Planujemy spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi, robimy świąteczne zakupy. Przebywając w dużych skupiskach ludzi, możemy nieświadomie przyczyniać się do zwiększania transmisji wielu wirusów. W przypadku chorób takich jak grypa dochodzi również kwestia wystawienia na zakażenie osób, które należą do grup obarczonych ryzykiem ciężkiego przebiegu choroby i poważnymi powikłaniami pochorobowymi, m.in. zapaleniem płuc czy opon mózgowych w przypadku grypy. Zabierając dziecko do dziadków, narażamy zarówno starszych członków rodziny, jak i tych najmłodszych. Najlepszym prezentem dla naszych bliskich będzie zabezpieczenie siebie i innych przed zachorowaniami. Nie dajmy się grypie i COVID-19 w te święta" - apeluje prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób zauważyło, że duża część transmisji wirusa grypy ma miejsce w placówkach opieki nad dziećmi i wśród dzieci w wieku szkolnym. Uodpornienie dzieci i młodzieży poprzez szczepienia profilaktyczne może zmniejszyć poziom rozprzestrzenianie się choroby w całej populacji oraz ochronić osoby z grup ryzyka. Zaszczepić powinny się przede wszystkim: osoby powyżej 65 roku życia, kobiety w ciąży, dzieci do 5. roku życia, osoby z chorobami przewlekłymi, pracownicy ochrony zdrowia oraz placówek zapewniających opiekę osobom chorym i pacjentom z niepełnosprawnościami.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Świąteczna gorączka! Nie dajmy się grypie i COVID-19
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line