Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
IGLESSY do pena
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
System Monitorowania Glikemii Flash

Jak zaktualizować czytnik FreeStyle Libre, aby działał z sensorami FreeStyle Libre 2?

źródło: na podstawie informacji z Abbott Diabetes Care, dodano: 23 grudnia 2022 r., aktualizacja: 7 stycznia 2023 r.

FreeStyle LibreFreeStyle Libre 2 jest już oficjalnie dostępny w Polsce. Jednak na ten moment nie będzie oferowany nowy czytnik do systemu FreeStyle Libre 2. Sensor Libre 2 można skanować za pomocą bezpłatnej aplikacji FreeStyle LibreLink, którą można pobrać na smartfon z funkcją NFC. Będzie również możliwość dokonywania odczytów pomiarów z sensora za pomocą czytnika FreeStyle Libre, ale bez możliwości otrzymywania alarmów. Czytnik powinien posiadać wersję oprogramowania o numerze minimum 2.4.8. Wersję oprogramowania można sprawdzić w ustawieniach czytnika i w razie potrzeby zaktualizować go. Jak to zrobić? Przeczytaj!

Skanujesz sensor czytnikiem FreeStyle Libre? Sprawdź czy korzystasz z wersji oprogramowania o numerze minimum 2.4.8. Kliknij na "Ustawienia" (koło zębate w prawym górnym rogu czytnika). Następnie wybierz "Status systemu" i "Informacje o systemie". Wyświetli Ci się informacja o wersji oprogramowania czytnika, z której korzystasz.

Wersja oprogramowania 2.6.0 jest jeszcze nowsza niż wymagane minimum, więc nie ma konieczności aktualizacji oprogramowania. Czytnik z wersją 2.8.0 będzie działał bez problemu.

Uwaga: Nie należy dokonywać aktualizacji oprogramowania podczas pracy sensora. Po aktualizacji czytnika zostanie on wyłączony, nie będzie można go skanować i dokonywać pomiarów, nawet jeśli pozostało kilka dni do końca. Najlepiej poczekać aż sensor przestanie działać i zaktualizować czytnik przed uruchomieniem kolejnego, nowego sensora.

Krok 1

Podłącz kabel USB do czytnika, a następnie do komputera. Jeśli korzystasz z laptopa upewnij się, że jest on w pełni naładowany lub podłączony do źródła zasilania. Żółty kabel USB był dołączony do opakowania czytnika.

Krok 2

Pobierz oprogramowanie na swój komputer - KLIKNIJ TUTAJ I POBIERZ

Uwaga, jeśli korzystasz z komputera w pracy może być konieczna zgoda administratora na pobranie tego pliku.

Krok 3

Otwórz pobrany plik instalacyjny i postępuj zgodnie z instrukcją, która wyświetli Ci się na ekranie.

Krok 4

Po zakończeniu aktualizacji czytnika kliknij ‘koniec’ na ekranie komputera. Dopiero wtedy odłącz czytnik.

Krok 5

Sprawdź w Ustawienia czytnika czy wyświetla się wersja oprogramowania 2.4.8. Jeśli tak to znaczy, że aktualizacja przebiegła pomyślnie. Możesz już założyć i uruchomić nowy sensor.

Pamiętaj, sensor uruchomiony najpierw czytnikiem można później skanować również telefonem z pobraną aplikacją FreeStyle LibreLink (możliwość korzystania z obydwu urządzeń). Aby zachować pełny profil glikemii należy pamiętać, aby zeskanować sensor każdym z urządzeń przynajmniej raz na 8 godzin (dane z czytnika nie są przesyłane do aplikacji w telefonie).Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - System Monitorowania Glikemii Flash: Jak zaktualizować czytnik FreeStyle Libre, aby działał z sensorami FreeStyle Libre 2?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
IGLESSY do pena
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 lutego 2023 r.

Zadaj pytanie on-line