Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o refundacji! Program na żywo z udziałem ekspertów i widzów, 20 stycznia godz. 20.00!

źródło: oprac. własne, dodano: 17 stycznia 2023 r.

Za nami trzy tygodnie obowiązywania nowych zasad refundacyjnych dotyczących systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Jak się okazało zmiany przyniosły wiele pozytywnych rzeczy, ale też przysporzyły sporo problemów zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Rozporządzenie wprowadziło szereg zmian, które dla wielu nie są jasne. W programie "Pogadajmy o cukrzycy" zastanowimy się wspólnie i omówimy zasady refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Sprecyzujemy dokładnie, jakie systemy i dla kogo są refundowane. Dowiemy się, jakie kryteria należy spełnić, aby otrzymać refundację. Do studia zaprosiliśmy speców od cukrzycy - Annę Święcicką i Wandę Łakomy oraz Was, naszych widzów. Poznamy historie "z refundacją w tle". Przekonacie się, czy łatwo jest otrzymać refundowany system do ciągłego monitorowania glikemii i jak taki system sprawdza się na co dzień. Widzimy się w piątek, 20 stycznia 2023 roku, tradycyjnie o godzinie 20.00!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie w dniu 1 stycznia 2023 roku zmieniły się zasady refundacji dotyczące systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Od teraz pacjenci mogą otrzymać dofinansowanie na zakup takich systemów i mniej za nie płacić. Kryteria refundacyjne są jednak dość skomplikowane. Na rynku mamy różne systemy i w rozporządzeniu uwzględniono każdy możliwy wariant, co jak się okazało przysporzyło wiele trudności i niejasności.
 • Jaki lekarz może wystawić zlecenie na system do monitoringu glikemii?
 • Gdzie realizować zlecenie?
 • Czy na system do monitoringu potrzebna jest recepta?
 • Jaki jest limit na paski do glukometru?
 • Czy korzystanie z systemów jest obligatoryjne?
 • Co to znaczy intensywna insulinoterapia?
 • Czy warunkiem koniecznym do refundacji jest nieświadomość hipoglikemii?
W studiu oprócz fachowców spotkacie także pacjentów, naszych widzów, którzy podzielą się autentycznymi historiami związanymi ze "zdobywaniem" zleceń na refundowane wyroby medyczne. Nasi goście opowiedzą o tym, jaką drogę przeszli, czy było łatwo i jak przebiegł proces realizacji zamówienia. Czekamy także na Wasze pytania - w miarę naszych możliwości i wiedzy postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania o zasadach refundacji!

Zobacz na żywo


Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 20 stycznia 2023 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o refundacji! Program na żywo z udziałem ekspertów i widzów, 20 stycznia godz. 20.00!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line