Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Notatka bezpieczeństwa (FA1294) firmy Medtronic dotycząca aktualizacji aplikacji Guardian w wersji 1.3.0

źródło: URPL, dodano: 24 stycznia 2023 r.

Firma Medtronic zidentyfikowała problem dotyczący aplikacji Guardian™ w wersji 1.3.0 działającej na smartfonach z systemem iOS i Android. Użytkownicy aplikacji Guardian™ w wersji 1.3.0 mogą być automatycznie wylogowywani z oprogramowania CareLink™ z poziomu aplikacji częściej niż należałoby tego oczekiwać. Producent zaleca aktualizację aplikacji do nowszej wersji. Sprawdź, jakie czynności umożliwiają niezwłoczne usunięcie opisywanego problemu.

Opis problemu

Użytkownicy aplikacji Guardian™ w wersji 1.3.0 mogą być automatycznie wylogowywani z oprogramowania CareLink™ z poziomu aplikacji częściej niż należałoby tego oczekiwać. Wielokrotnie wyświetla się wówczas komunikat "Zaloguj do CareLink". W przypadku automatycznego wylogowania użytkownika aplikacja Guardian™ nie ma możliwości przesyłania danych do oprogramowania CareLink™. Nie wpływa to jednak na jej ogólne działanie. W aplikacji nadal będą widoczne odczyty z sensora oraz będą generowane powiadomienia o poziomie glukozy.

Jedną z funkcji aplikacji Guardian™ jest możliwość otrzymywania przez Partnerów terapii wiadomości SMS, dzięki danym przesłanym do oprogramowania CareLink™. Funkcja powiadamiania wiadomościami SMS o wysokim lub niskim odczycie glukozy zarejestrowanym przez sensor nie będzie jednak działać w razie automatycznego wylogowania użytkownika z oprogramowania CareLink™. Brak otrzymania wiadomości SMS z powiadomieniem, które może być przydatne przy podejmowaniu decyzji terapeutycznych pacjentów pozostających pod opieką, może skutkować wystąpieniem hipoglikemii lub hiperglikemii o różnym stopniu nasilenia, w tym cukrzycowej kwasicy ketonowej.

Producent zaleca aktualizację aplikacji do nowszej wersji. Szczegółówe informacje opisano w specjalnym komunikacie. Po aktualizacji do wersji 1.3.1 i zalogowaniu się do aplikacji Guardian™ wszystkie dotychczasowe dane użytkownika z wersji 1.3.0 będą ponownie dostępne i widoczne.

Odinstalowywanie obecnej wersji aplikacji z telefonu przed zainstalowaniem nowej wersji 1.3.1 nie jest ani zalecane, ani koniecznie. W przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu tej czynności lokalne dane aplikacji zostaną usunięte i pojawi się monit o ponowne sparowanie nadajnika.

Firma przeprasza za wszelkie wynikające z tego powodu niedogodności. Jak zawsze służy pomocą. W przypadku dalszych pytań lub potrzebnej pomocy proszę kontaktować się telefonicznie z całodobową infolinią firmy Medtronic pod numerem +48 22 465 69 87.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Notatka bezpieczeństwa (FA1294) firmy Medtronic dotycząca aktualizacji aplikacji Guardian w wersji 1.3.0
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line