Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Interpretacja zapisów rozporządzenia - stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Konsultanta Krajowego

źródło: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, dodano: 24 stycznia 2023 r., aktualizacja: 12 czerwca 2023 r.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 października 2022 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z dniem 1 stycznia 2023 roku zmieniły się zasady refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Niektóre z zapisów zarządzenia budzą wątpliwości i rodzą pytania. Doświadczenie pierwszych tygodni funkcjonowania nowych zasad refundacji zarówno dla zespołów terapeutycznych jak i pacjentów pokazuje, że przy złożoności zapisów i różnic wynikających z wieku oraz stosowanej terapii istnieje potrzeba odpowiedzi na uzasadnione pytania.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego we współpracy z Konsultantem Krajowym w dziedzinie diabetologii prof. Krzysztofem Strojkiem w odpowiedzi na prośbę środowiska diabetologicznego w załączonym poniżej piśmie przedstawia opinie podsumowujące liczne dyskusje w temacie interpretacji zapisów rozporządzenia.

Przeczytaj stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PDF) - wersja pierwotna ze stycznia 2023 r.

WAŻNE! W dniu 24 kwietnia 2023 roku opublikowano zaktualizowane stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

WAŻNE! W dniu 11 maja 2023 roku opublikowano kolejną ważna aktualizację stanowiska Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Iwona.   IP: 78.9.147.xxx(2023-01-30 14:43:30)
Witam ! Mój Tato nacukrzyce t 1 choruje od 40 lat jak powstało freestyle libre razem z siostra kupowłysmy tace sensory teraz jest refundacja która tao został objęty na 6 miesięcy na bank później nie wiem . Dzięki sensorom odpoczywały tacie palce od kłucia i mama która sieopiekuje ojce na codzień czulasie bezpieczniej jeżeli chodzi o hypioglkiemie / szybkie pomiary trend / ojciec po tylu latach choroby ma nieświadomość niskich cukrów . Uważam ze nie powinno być żadnych obostrzeń jeżeli chodzi o refundacje sensory nie powinny być tez nagroda …. Powinny ułatwiać i tak juz skomplikowane przez chorobę życie pacjenta i jego rodziny …… proszę osoby decydujące o refleksje w temacie …..


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Interpretacja zapisów rozporządzenia - stanowisko Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Konsultanta Krajowego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line