Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podczas 31. Finału WOŚP odbył się 17. Bieg Policz się z cukrzycą!

źródło: info. prasowe, dodano: 30 stycznia 2023 r.

W ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się już 17. Bieg "Policz się z cukrzycą". To wydarzenie ma jeden cel - zwrócenie uwagi na problem cukrzycy. Biegacze - kupując pakiet biegu "Policz się z cukrzycą" - wspomagają zakup pomp insulinowych dla kobiet, które są w ciąży lub planują ją. W warszawskim biegu wzięło udział 5000 osób. W wirtualnych zmaganiach uczestniczy ponad 6300 osób, a lista startowa jest wciąż otwarta.

Bieg "Policz się z cukrzycą" od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom. Akcja ma na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny, co znaczy, że za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych kupujemy pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Idea warszawskiego biegu na przestrzeni lat spopularyzowała się na tyle, że finałowe biegi odbywają się obecnie także w wielu miejscach w Polsce i poza granicami. Uczestnicy mogli zadecydować, czy chcą pokonać dystans wirtualnie, czy stacjonarnie. Od ich wyboru zależy, czy pobiegną w dowolnym miejscu na świecie, czy z innymi zawodnikami w Warszawie.

W warszawskim biegu wzięło udział 5000 osób. W wirtualnych zmaganiach uczestniczy ponad 6300 osób, a lista startowa jest wciąż otwarta. To oznacza, że na całym świecie więcej niż 11000 zawodników otrzyma medal 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach przemierzają 19 krajów, między innymi Filipiny czy Arabię Saudyjską.


Uczestnicy w koszulkach 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

Bieg w formie stacjonarnej rozpoczął się o 12:15 na Placu Bankowym, a ostatni uczestnik powinien dotrzeć do mety przed 13:30. Trasa biegu obejmuje: Plac Bankowy, ul. Marszałkowską, ul. Senatorską, ul. Wierzbową, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, Podwale, ul. Nowomiejską, ul. Freta. ul. Długą, ul. Miodową, ul. Senatorską, ul. Moliera, ul. Marszałka Ferdinanda Focha, ul. Wierzbową i ponownie ul. Senatorską, ul. Marszałkowską i Plac Bankowy.


Uczestniczki 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas

Każdy uczestnik biegu, kupując pakiet startowy, przekazał środki na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Od 2014 roku Fundacja WOŚP zakupiła 272 urządzenia w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla kobiet z cukrzycą typu pierwszego, które są w ciąży lub planują ją. Dzięki środkom z każdej edycji biegu “Policz się z cukrzycą" baza dostępnych urządzeń powiększa się.

Głównym sponsorem biegu jest Dawtona. Firma przygotowała dla biegaczy bufkę oraz zdrowy mus, który uzupełni deficyt kaloryczny zawodników. Każdy uczestnik znajdzie te produkty w pakiecie biegowym. Dawtona wypuściła także limitowaną edycję kultowego soku pomidorowego z finałową etykietą. Co więcej, Dawtona ufundowała roczny zapas produktu dla najbardziej uśmiechniętego biegacza.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Podczas 31. Finału WOŚP odbył się 17. Bieg Policz się z cukrzycą!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line