Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

FreeStyle LibreLink i system operacyjny Android 13 - ważna informacja

źródło: Abbott Diabetes Care, dodano: 16 lutego 2023 r., aktualizacja: 23 lutego 2023 r.

Firma Abbott przekazała powiadomienie dotyczące bezpieczeństwa dla niektórych aplikacji FreeStyle podczas korzystania z systemu operacyjnego Android 13. Użytkownicy aplikacji FreeStyle LibreLink (z włączonymi alarmami) dla smarfonów z systemem operacyjnym Android 13 mogą doświadczać wydłużonych okresów utraty sygnału, które mogą wpływać na możliwość otrzymywania alarmów lub odczytów. W takim przypadku należy wyłączyć i ponownie włączyć Bluetooth lub wyłączyć i ponownie włączyć smartfon. Prosimy przeczytać szczegółowe informacje na ten temat.

Uwaga: Jeśli nie masz pewności, jakiego systemu operacyjnego używa Twój smarfon, zobacz sekcję "Znajdź wersję swojego systemu operacyjnego", która jest poniżej.

Uwaga! Aktualizacja 23 lutego 2023

Najnowsza wersja aplikacji FreeStyle LibreLink (2.8.4) jest już kompatybilna z OS Android 13 - kliknij, aby przeczytać komunikat.

Opis problemu

Firma Abbott stwierdziła, że w smartfonach z systemem operacyjnym Android 13 mogą występować przedłużające się utraty sygnału w aplikacjach FreeStyle LibreLink. W takich sytuacjach użytkownicy alarmów poziomu glikemii nie będą otrzymywać alarmów o obniżonym lub podwyższonym poziomie glikemii. Nie wpływa to jednak na możliwość uzyskania odczytu stężenia glukozy poprzez skanowanie sensora.

Potencjalne szkody

Nieodebrane alarmy poziomu glukozy mogą prowadzić do niewykrycia niskiego lub wysokiego poziomu glukozy, co może skutkować opóźnieniem leczenia, na przykład brakiem przyjęcia insuliny w razie potrzeby.

Działania zalecane dla użytkowników

Jeżeli użytkownik doświadcza wydłużonych okresów utraty sygnału, jedna z poniższych czynności powinna umożliwić ponowne połączenie:
 • WYŁĄCZ, a następnie ponownie WŁĄCZ Bluetooth w ustawieniach swojego smarfona z systemem operacyjnym Android.
 • WYŁĄCZ, a następnie ponownie WŁĄCZ swój smartfon.
WŁĄCZ alarm utraty sygnału z funkcją "Zignoruj tryb «Nie przeszkadzać»". Więcej informacji na temat konfiguracji alarmów można znaleźć pod adresem www.FreeStyleAndroid.com

Jeśli nie zaktualizowałeś jeszcze systemu operacyjnego swojego smartfona do systemu Android 13 i korzystasz z aplikacji FreeStyle LibreLink, firma Abbott radzi opóźnić aktualizację do czasu otrzymania dodatkowego powiadomienia od firmy Abbott.

Jeśli te kroki nie rozwiążą problemu, zadzwoń do Działu Obsługi Klienta pod numer 800-500-800 (dni robocze 8-17).

Otrzymasz potwierdzenie nawiązania połączenia, gdy symbole (zob. poniżej) nie pojawiają się już w aplikacji.


Jedną z powyższych czynności należy powtórzyć, jeżeli w przyszłości nastąpi wydłużony okres utraty sygnału.

Firma Abbott zwraca uwagę, że utrata sygnału może wystąpić także z przyczyn niezwiązanych z opisanym problemem. Na przykład utrata sygnału może wystąpić, jeżeli smartfon użytkownika znajduje się zbyt daleko od sensora. W takim przypadku postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w sekcji rozwiązania problemów w Instrukcji obsługi.

Sytuacja nie wpływa na użytkowników, którzy:

 • używają czytnika do uruchamiania sensora
 • używają FreeStyle LibreLink z sensorami FreeStyle Libre
 • używają aplikacji FreeStyle LibreLink na urządzeniu iPhone firmy Apple
 • używają aplikacji FreeStyle LibreLink na urządzeniu z systemem operacyjnym Android 12 lub starszym
 • używają FreeStyle LibreLink i nie korzystają z alarmów w aplikacji

Znajdź swoją wersję systemu operacyjnego

Jeśli chcesz sprawdzić, która wersja systemu operacyjnego działa na Twoim smartfonie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:
 • Otwórz ustawienia swojego smartfona z Androidem
 • U dołu stuknij Informacje o telefonie, a następnie Wersja Androida
Firma Abbott najmocniej przeprasza za wszelkie niedogodności. Poinformowany został Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych i firma wdraża dodatkowe środki w celu rozwiązania tego problemu. Powiadomi również o rozwiązaniu problemu.

W przypadku jakichkolwiek dalszych pytań lub zgłoszenia usterki urządzenia prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym Abbott Diabetes Care lub Obsługą Klienta Abbott pod numerem 800-500-800 (dni robocze 8-17).Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jola  IP: 87.199.65.xxx(2023-02-18 19:10:30)
A nie można wprowadzić czytników do Lbry 2 ułatwiłoby to życie wielu użytkownikom


Powrót Do góry

 

mojacukrzyca.org - Informacje: FreeStyle LibreLink i system operacyjny Android 13 - ważna informacja
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 7 czerwca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line