Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

LISTA STU 2022: medycyna i system ochrony zdrowia. Diabetologia

źródło: Puls Medycyny, dodano: 2 marca 2023 r.


Puls MedycynyJuż po raz 20. "Puls Medycyny" zaprezentował sylwetki lekarzy, którzy mieli największy wpływ na rozwój polskiej medycyny. Od 2014 r. oceniani są także w oddzielnym rankingu osoby, które przyczyniły się do poprawy funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Sprawdzamy listę pod kątem specjalistów z obszaru diabetologii. Na liście MEDYCYNA na 9. miejscu jest prof. Małgorzata Myśliwiec, a na 10. miejscu prof. Maciej Małecki. Gratulujemy!

Plebiscyt Lista Stu jest swoistym podsumowaniem osiągnięć, którymi w danym roku wyróżniły się nominowane osoby w różnych dziedzinach medycyny i systemu ochrony zdrowia. Ostatnie lata wyraźnie pokazały jednak, że dla ostatecznej oceny nie bez znaczenia są wydarzenia, sytuacja społeczna, ekonomiczna czy historyczna podsumowywanego roku.

Za osobę najbardziej wpływową w polskiej medycynie kapituła uznała - już po raz trzeci w historii naszego plebiscytu - prof. dr. hab. n. med. dr. h.c. multi Henryka Skarżyńskiego - dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, kierownika Światowego Centrum Słuchu. Prof. Henryk Skarżyński jest także m.in.: konsultantem krajowym w dziedzinie otorynolaryngologii, przewodniczącym Rady Głównej Instytutów Badawczych, członkiem korespondentem PAN, członkiem założycielem Światowego Forum Słuchu przy WHO.

Za osobę mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce jury po raz drugi uznało Macieja Miłkowskiego, wiceministra zdrowia odpowiedzialnego m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Departament Budżetu i Finansów, Departament Zdrowia Publicznego w zakresie uzależnień, Departament Lecznictwa w zakresie taryfikacji świadczeń oraz nadzór nad działalnością Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Instytutu Leków.

- Praca w Ministerstwie Zdrowia daje mi naprawdę wielką satysfakcję i poczucie sprawczości: jej efekty po prostu widać, a to zawsze mobilizuje do dalszego wysiłku. Tym bardziej że działania te są doceniane również przez branżę oraz pacjentów i lekarzy, którzy dzięki naszej pracy mogą leczyć bardziej nowocześnie i skutecznie - powiedział wiceminister Miłkowski w rozmowie z "Pulsem Medycyny".

- Do swoich sukcesów zaliczam z pewnością to, że udało mi się osiągnąć stosunkowo dobre relacje ze wszystkimi środowiskami, z którymi współpracuję i dobre postrzeganie efektów pracy u przełożonych. Myślę, że jest to też powodem posiadania najdłuższego stażu na tym stanowisku - dodał zwycięzca Listy Stu 2022 w kategorii System ochrony zdrowia.

LISTA STU 2021: medycyna i system ochrony zdrowia. Diabetologia

LISTA STU 2022: MEDYCYNA

Na Liście Stu 2022 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie odnotowaliśmy w stosunku do poprzedniego roku: 34 wzrosty, 33 spadków, a 33 osoby znalazły się w rankingu po raz pierwszy lub wróciły po nieobecności.

9. Małgorzata Myśliwiec, prof. dr hab. n. med., spec. w dziedzinie pediatrii, endokrynologii, diabetologii oraz endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

10. Maciej Małecki, prof. dr hab. n. med., spec. w dziedzinie chorób wewnętrznych, diabetologii, diagnostyki laboratoryjnej i endokrynologii; kierownik Katedry i ordynator Kliniki Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

25. Wojciech Młynarski, prof. dr hab. n. med., spec. pediatrii, onkologii, hematologii dziecięcej, endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej; lider projektu CALL-POL finansowanego przez Agencję Badań Medycznych, mającego na celu indywidualizację leczenia ostrej białaczki limfoblastycznej u dzieci w Polsce oraz projektu FIXNET TEAM-NET finansowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej mającego na celu stworzenie nowatorskiej metody diagnostycznej i terapeutycznej w neutropenii wrodzonej z zastosowaniem technologii CRISPR/CAS9.

52. Wojciech Fendler, prof. dr hab. n. med., spec. pediatrii i diabetologii; kierownik Zakładu Biostatystyki i Medycyny Translacyjnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, dyrektor ds. naukowo-medycznych Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

53. Leszek Czupryniak, prof. dr hab. n. med., spec. chorób wewnętrznych i diabetologii; kierownik Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

75. Mieczysław Walczak, prof. dr hab. n. med., specjalista pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej; kierownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie; naczelny lekarz SPSK-1 PUM w Szczecinie, konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej; przewodniczący Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego; dyrektor Podyplomowej Szkoły Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego; przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego ds. Stosowania Hormonu Wzrostu oraz Zespołu Koordynacyjnego ds. Chorób Ultrarzadkich; członek Rady ds. Chorób Rzadkich.

80. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. dr hab. n. med., spec. chorób wewnętrznych i diabetologii; kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz Oddziału Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, prorektor ds. Organizacji, Promocji i Rozwoju Uczelni Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu; prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

LISTA STU 2022: SYSTEM OCHRONY ZDROWIA

Na Liście Stu 2022 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia w porównaniu z ubiegłorocznym notowaniem awansowało 36 osób, 32 zadebiutowały lub powróciły po nieobecności, 30 osób zajęło niższe pozycje, a 2 zachowały pozycję z poprzedniego rankingu.

1. Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia odpowiedzialny m.in. za Departament Polityki Lekowej i Farmacji, Departament Budżetu i Finansów, Departament Zdrowia Publicznego w zakresie uzależnień, Departament Lecznictwa w zakresie taryfikacji świadczeń oraz nadzór nad działalnością Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Instytutu Leków.

42. Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, członek Rady Organizacji Pacjentów przy ministrze zdrowia.

Portal mojacukrzyca.org serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym, w szczególności osobom związanych z diabetologią!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.



reklama




Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!




Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: LISTA STU 2022: medycyna i system ochrony zdrowia. Diabetologia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



Eversense E3

Kanał na YT
Bądź na bieżąco!
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 5 grudnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line