Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

To już 4 lata ze Słodką Polską! Wyjątkowa książka podsumowująca piłkarską działalność

źródło: opracowanie własne, dodano: 3 marca 2023 r.

W 2022 roku minęły cztery lata od czasu powołania do życia "Słodkiej Polski". Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą CUKIERASY wydało, w wersji drukowanej, książkę podsumowującą te cztery lata działalności. Autorem opracowania liczącego 44 strony jest Mikołaj Illukowicz, prezes Stowarzyszenia CukierAsy i trener drużyny. Książka dystrybuowana jest jedynie w gronie osób zaangażowanych w działalność organizacji.

Przygoda Mikołaja Illukowicza ze Słodką Polską rozpoczęła się, jak to zwykle bywa, od osobistych doświadczeń. Na cukrzycę typu 1 zachorował jego syn, Stasiu. Dziesięć lat temu wyrok przyszedł zupełnie nieoczekiwanie. Stasiu nie miał nawet czterech lat. Blisko dziesięć lat później Staszek ma lat 13, za sobą (i przed sobą) mecze z najsłynniejszymi klubami Europy, spotkania z ludźmi, których pewnie nigdy nie spotkałby na swojej drodze. On i jego koledzy ze Słodkiej mają swój czas. Nic nie trwa wiecznie, niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie pisze Mikołaj Illukowicz.

To już 4 lata ze Słodką Polską! Wyjątkowa książka podsumowująca piłkarską działalność

Celem Słodkiej Polski jest pokazanie dzieciom chorym na cukrzycę typu 1 (już ponad 20.000 w Polsce i liczba ta cały czas rośnie), że cukrzyca choć poważna i trudna w codziennej terapii, nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu. Szczególnie krótko po zachorowaniu u wielu dzieci i ich rodziców pojawia się przekonanie, że nie będzie już można grać czy biegać jak przed diagnozą. Projekt Słodkiej Polski pokazuje, że może być inaczej. Poprzez Słodką Polską organizatorzy chcą też zwrócić uwagę na społeczny aspekt choroby. Aby tym, którzy chcą grać i biegać pomagali trenerzy rozumiejący chorobę. Drużyny Słodkiej Polski mierzą się wyłącznie ze zdrowymi, grającymi w ligach młodzieżowych zespołami.

Słodka Polska jest często mylona z CukierAsami. Albo też obie nazwy używane są zamiennie. CukierAsy to Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci z Cukrzycą. I przede wszystkim - drużyny biorące udział w ogólnokrajowych Słodkich turniejach. Tak jak ich koledzy z S.O.S. Diabetyka z Lubelszczyzny, Sugar Teamu (nie tylko) z łódzkiego czy Pogromców Cukrów z (głównie) Małopolski (a także Podkarpacie, Podlasie, Mazowsze i Pomorze oraz inne regiony), wreszcie Waleczni, reprezentujący (znów - nie wyłącznie) Mazowsze i Podlaskie... Słodka Polska - to najlepsi z wyżej wymienionych zespołów. Tworzący Reprezentację Polski Dzieci z Cukrzycą, grającą pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Dzisiaj dla moich Słodkich najważniejsze są mecze. Te już zagrane, jak z RB Lipsk, FC Porto, Ajaksem czy Interem. I te wyczekiwane, już potwierdzone z FC Barcelona, Realem Madryt, Slavią Praga... i te o których rozmawiam, z PSG czy z Arsenalem. Oczywiście przy tej okazji będę chciał im pokazać kolejne europejskie stolice - pisze w książce jej autor, Mikołaj Illukowicz.

W książce opisano wydarzenia z ostatnich lat działalności Słodkiej Polski. Pojawiły się osobiste przemyślenia autora, wspomnienia i informacje, od czego to wszystko się zaczęło. Zaprezentowano także bohaterów Słodkiej Polski - piłkarzy, a są to: Wiktor, Wiktoria, Mikołaj, Szymon, Kajetan, Stasiu, Bartek, Aleks, Janek, Paweł, Krystek, Kornel, Oliwier, Antek, Szymon, Hugo, Mateusz, Olek, Ania, Nikodem, Mateusz, Mikołaj oraz Mateusz.

Przypominamy także, że już 11 i 12 marca br. w Suchym Lesie odbędą się Mistrzostwa Sweet Euro Football Cup. Więcej pisaliśmy o tym tutaj. Na pewno zagramy jeszcze wiele meczów i spotkamy na swojej drodze wyjątkowych ludzi. A może zagramy na Narodowym międzynarodowy mecz słodkich reprezentacji? Pierwsze przymiarki mieliśmy już z Holandią. Na nasz turniej do Suchego Lasu zapisują się przedstawiciele kolejnych krajów: Niemcy, Węgrzy, Bułgarzy, Duńczycy, Szwedzi, Anglicy czytamy w książce. Życzymy dalszych sukcesów i dużo energii w promowanie aktywności fizycznej wśród osób z cukrzycą.

Słodka krew, Słodka piłka, Słodka Polska!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: To już 4 lata ze Słodką Polską! Wyjątkowa książka podsumowująca piłkarską działalność
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line