Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Współchorobowość w cukrzycy - spotkanie z nefrologiem - zobacz nagranie


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jak uzyskać receptę online?

Artykuł sponsorowany, dodano: 13 marca 2023 r.

W Polsce można legalnie kupić leki bez recepty online, ale nie wszystkie leki są dostępne bez recepty. Producenci i sprzedawcy leków muszą przestrzegać przepisów dotyczących sprzedaży leków bez recepty. Można je kupić w aptekach stacjonarnych lub aptekach internetowych. Leki bez recepty nazywane są też lekami łatwo dostępnymi lub lekami OTC (ang. Over-the-counter). W pozostałych przypadkach konieczna jest recepta online lub uzyskana w gabinecie lekarza.
  1. Czym jest recepta online?
  2. Jak uzyskać receptę online?
  3. Jak skorzystać z recepty online w dowolnej aptece?
Internetowe konto pacjenta sporo ułatwiło w kwestii wykupienia leków na podstawie uzyskanych recept, jednak nie umożliwiło otrzymywania nowych recept bez wizyty stacjonarnej lub teleporady u lekarza. E recepta online to rozwiązanie, które pomaga uzyskać wsparcie lekarza w przypadku, gdy pacjent pilnie potrzebuje antybiotyku lub innego leku wydawanego wyłącznie na wskazanie lekarza. Sprawdź, czym jest e recepta i jak z niej skorzystać.

Czym jest recepta online?

E recepta jest wydawana bez osobistego spotkania z lekarzem. Lekarz wydaje ją pacjentowi po odbyciu wizyty przez Internet. Jej wygląd w niczym nie odbiega od standardowej recepty. Znajdują się na niej dane pacjenta oraz lekarza, który przepisał leki. Ponadto pacjent pozna nazwę leku, jego dawkę i wysokość ewentualnej refundacji za lek. Recepta ma kod kreskowy i kod PIN, na podstawie którego wykupuje się lek w każdej aptece. Recepta internetowa jest widoczna również w internetowym koncie pacjenta.

Jak uzyskać receptę online?

W celu uzyskania e recepty powinno się wejść na stronę, która oferuje możliwość skorzystania z e porad lekarskich. Porada jest udzielana zarówno przez lekarzy rodzinnych, jak i specjalistów. Dzięki temu wystawianie recept jest poprzedzone odpowiednimi konsultacjami i kontrolą ewentualnych wyników badań. E recepta jest wydawana na podstawie wywiadu z pacjentem. Pacjent podaje lekarzowi listę swoich objawów, a lekarz przepisuje mu dany lek. W razie wątpliwości co do objawów, lekarz przeprowadza dodatkową rozmowę z chorym. W ten sposób przygotowuje odpowiednią e receptę.

Uzyskanie recepty online jest dobrym sposobem na pozyskanie tabletek antykoncepcyjnych lub tabletki po. Elektroniczna recepta na preparaty tego typu jest łatwa do otrzymania, gdyż lekarze na portalu nie zasłaniają się klauzulą sumienia. Pozwalają pacjentkom samodzielnie decydować o macierzyństwie i czasie, w którym założą rodzinę. W przypadku stosunku bez zabezpieczenia szybko zapewniają dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Tabletki antykoncepcyjne są przepisywane z kolei przez ginekologów, którzy w razie potrzeby przepisują inny preparat o mniejszej liczbie skutków ubocznych.

Jak skorzystać z recepty online w dowolnej aptece?

Potrzebne leki, które obejmuje recepta online, można kupić w każdej aptece. Nie ma żadnych ograniczeń w tym zakresie w porównaniu do recept uzyskanych tradycyjną drogą. Wystawienie e recepty odbywa się jednak szybciej bez względu na to, gdzie się mieszka i jakie ma się dolegliwości. Podczas konsultacji online z lekarzem można uniknąć długich kolejek do specjalistów i szybciej otrzymać receptę na lek, który skutecznie poprawi stan zdrowia. Sprawdź na https://telemedi.com/pl/recepta-online/

E receptę można wykupić po podaniu kodu PIN recepty i numeru PESEL pacjenta. Nie ma żadnych innych warunków do spełnienia, by kupić przepisane leki. Receptę można zrealizować w aptekach całodobowych z dyżurami, dlatego w pilnych przypadkach leczenie rozpoczyna się najszybciej jak to możliwe bez długiego oczekiwania na SOR lub w puntach nocnej i świątecznej opieki medycznej.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jak uzyskać receptę online?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line