Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Opieka koordynowana - wytyczne porad edukacyjnych w diabetologii

źródło: oprac. własne, dodano: 28 marca 2023 r.

Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne w związku z wprowadzeniem opieki koordynowanej w POZ. W ostatnim czasie na stronie internetowej Towarzystwa, w zakładce dedykowanej opiece koordynowanej, pojawiły się nowe materiały edukacyjne. "Wytyczne porad edukacyjnych" znajdą tam Państwo porady edukacyjne POZ z elementami monitorowania stanu pacjenta dotyczące wszystkich czterech ścieżek opieki koordynowanej: diabetologicznej, kardiologicznej, endokrynologicznej oraz pulmonologicznej.

Zgodnie z założeniami programu POZ sprawuje skoordynowaną opiekę zdrowotną nad pacjentem, zapewniając mu kompleksowe wsparcie w chorobach przewlekłych oraz profilaktykę. Lekarze POZ otrzymali możliwość kierowania pacjentów na określone badania w ramach funduszów z nowo wprowadzonego budżetu powierzonego, z którego możliwe będzie finansowanie także innych świadczeń, w tym porad edukacyjnych (udzielanych przez pielęgniarkę lub lekarza), porad dietetycznych oraz konsultacji specjalistycznych w ramach opieki koordynowanej.

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej angażuje się w działania, których celem jest opracowywanie standardów, zaleceń, wytycznych, narzędzi edukacyjnych, aby pielęgniarki i pielęgniarze podczas wizyty mieli wsparcie merytoryczne i praktyczne. Na swojej stronie na Facebooku Stowarzyszenie pogratulowało zespołowi wytycznych Porad edukacyjnych POZ z elementami monitorowania stanu pacjenta.

Autorzy opracowania:
  • dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej
  • mgr Beata Ostrzycka, konsultant krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego
  • mgr Marika Guzek, Centrum Medyczno-Diagnostyczne Sp. z o.o. w Siedlcach
  • dr n. o zdr. Beata Stepanow, Centrum Edukacji i Specjalistycznej Opieki Medycznej w Kleczewie
  • mgr Katarzyna Nowicka, Przychodnia BaltiMed Sp. z o.o. sp. k w Gdańsku
Narzędzia edukacyjne, które wykorzystywane są w praktyce diabetologicznej i zostały zaimplementowane do porad to: test ryzyka SEDRISK - Ocena ryzyka stanu przedcukrzycowego/cukrzycy typu 2 oraz kwestionariusz 4 ZET oceny ryzyka powikłań naczyniowych i neuropatii w obrębie stóp. Za opracowanie i wdrożenie w praktykę pielęgniarki diabetologicznej odpowiadały dr n. o zdr. Beata Stepanow, mgr Elżbieta Krupińska oraz mgr Beata Polarczyk.

Więcej informacji na stronie http://ptmr.info.pl/wytyczne-porad-edukacyjnych-w-ok

Porada edukacyjna na ścieżce diabetologicznej

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Opieka koordynowana - wytyczne porad edukacyjnych w diabetologii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line