Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Odpowiednie nawodnienie w cukrzycy

Materiał zewnętrzny, dodano: 25 kwietnia 2023 r.

Cukrzyca to choroba metaboliczna charakteryzująca się nadmiernym poziomem cukru we krwi, wynikającym z zaburzeń wydzielania insuliny lub jej działania. Nawodnienie w cukrzycy jest bardzo ważne, ponieważ cukrzyca może prowadzić do odwodnienia organizmu, a to z kolei może prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych.

Pierwszym krokiem w utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia organizmu w cukrzycy jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do zwiększonej ilości wody wydalanej przez nerki, co prowadzi do częstszego oddawania moczu i odwodnienia. Dlatego ważne jest, aby osoby z cukrzycą regularnie monitorowały swój poziom cukru we krwi i unikały sytuacji, które mogą prowadzić do gwałtownych zmian w jego poziomie.

8 szklanek wody dziennie

Kolejnym krokiem jest picie odpowiedniej ilości wody. Zalecana ilość wody, jaką należy pić, zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, poziom aktywności fizycznej i stan zdrowia. Ogólnie jednak, osoby dorosłe powinny pić co najmniej 8 szklanek wody dziennie. Osoby z cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, aby określić dokładną ilość wody, jaką powinny pić.

Ważne jest również, aby unikać napojów słodzonych cukrem, ponieważ mogą one prowadzić do wzrostu poziomu cukru we krwi i odwodnienia organizmu. Zamiast tego, można pić wodę z cytryną lub innymi owocami, herbatę ziołową lub kawę bez cukru.

Napój słodzony stewią

Saszetki Bolero to doskonała opcja dla osób nieprzepadających za smakiem zwykłej wody. Dzięki napojom słodzonym stewią dużo łatwiej jest zadbać o przyjmowanie odpowiedniej ilości wody i dobre nawodnienie organizmu. Napój Bolero nie zawiera cukru, przez co doskonale sprawdza się wśród osób będących na diecie redukcyjnej i dbających o swoją kondycję. W 100 ml ma tylko 2 kcal i 0 gram węglowodanów!

Napój Bolero polecany jest również diabetykom i osobom cierpiącym na celiakię. Saszetki do wody Bolero nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego, dzięki czemu dedykowane są również weganom. W ich składzie można znaleźć wiele cennych elektrolitów i spore ilości witaminy C. Bolero saszetki nie zawierają aspartamu i są słodzone wyłącznie stewią.

Napój Bolero polecany jest również diabetykom i osobom cierpiącym na celiakię. Saszetki do wody Bolero nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego, dzięki czemu dedykowane są również weganom. W ich składzie można znaleźć wiele cennych elektrolitów i spore ilości witaminy C. Bolero saszetki nie zawierają aspartamu i są słodzone wyłącznie stewią.

Odpowiednie nawodnienie

Jeśli chorujesz na cukrzycę, ważne jest, aby regularnie kontrolować swoje nawodnienie i stosować się do zaleceń lekarza lub dietetyka. Objawy odwodnienia, takie jak suchość w ustach, ciemna i mała ilość moczu, zmęczenie, bóle głowy i dezorientacja, mogą wskazywać na to, że organizm jest odwodniony. W takiej sytuacji, ważne jest, aby natychmiast wypić odpowiednią ilość wody lub innych płynów, które pomogą uzupełnić utraconą wodę.

Podsumowując, nawodnienie w cukrzycy jest bardzo ważne dla utrzymania dobrego zdrowia i uniknięcia poważnych powikłań. Osoby z cukrzycą powinny monitorować swój poziom cukru we krwi, pić odpowiednią ilość wody i unikać napojów słodzonych cukrem.


Obraz autorstwa gpointstudio na Freepik


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~żona  IP: 95.49.196.xxx(2023-05-08 11:45:36)
Dziesiaj każdy wie że słodziki są bardzo szkodliwe - nie powinno sie ich reklamować. Nalezy pić wodę czystą i to tylko z butelek szklanych - plastik jest poważnym zagrożeniem.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Odpowiednie nawodnienie w cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line