Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Terminy ważności orzeczeń o niepełnosprawności

źródło: Rynek Zdrowia, Prawo.pl, dodano: 25 kwietnia 2023 r.

Z uwagi na trwającą pandemię niektóre orzeczenia o niepełnosprawności były automatycznie przedłużane. To się jednak zmieni. Sejm uchwalił 14 kwietnia ustawę wprowadzającą zmiany w ustawie covidowej, w tym w zakresie ważności orzeczeń o niepełnosprawności. Niektóre z orzeczeń o niepełnosprawności automatycznie przedłużane w trakcie pandemii stracą ważność z końcem 2023 roku, inne zaś w 2024 roku - wyjaśnia portal RynekZdrowia.pl.

14 kwietnia Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw. Dokument został skierowany do prezydenta. Nikt nie jest w stanie oszacować, ile osób zgłosi się po nowe do zespołów orzekających. Te, już zauważają znaczny wzrost składanych wniosków. Na nowe orzeczenie już teraz trzeba czekać znacznie dłużej, niż przewidują przepisy.

Portal RynekZdrowia.pl wskazuje i wyjaśnia art. 23 ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw, który zmienia obecny stan prawny. Zgodnie z zapisami nowelizacji zaświadczenia te, jak i orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, których okres ważności upłynąłby:
  • do 31 grudnia 2020 roku - zachowają ważność do 31 grudnia 2023 roku,
  • w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku - zachowują ważność do 31 marca 2024 roku,
  • w okresie od 1 stycznia 2022 roku do dnia, który poprzedzi wejście w życie tych przepisów (wejdą w życie po 3 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw) zachowają ważność do 30 września 2024 roku.
Kluczowym jest fakt - jak wskazuje RynekZdrowia.pl - że wszystkie orzeczenia będą ważne nie dłużej niż do dnia wydania nowego ostatecznego orzeczenia o niepełnosprawności albo o jej stopniu.

Więcej w tym temacie można przeczytać na stronie www.rynekzdrowia.pl oraz www.prawo.pl


Obraz autorstwa Freepik


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Piotr  IP: 5.226.84.xxx(2023-05-09 12:45:35)
Ogłoszenie nastąpiło 5 maja 2023r.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Terminy ważności orzeczeń o niepełnosprawności
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line