Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Karmienie piersią zmniejsza ryzyko cukrzycy

źródło: Onet.pl, 25 listopada 2005 r.

Karmienie piersią, które korzystnie wpływa na zdrowie dzieci, zmniejsza także ryzyko wystąpienia cukrzycy u matki - ogłosili naukowcy.

Efekt ochronny jest zapewne spowodowany tym, że kobiety karmiące piersią zużywają więcej energii i utrzymują stabilny poziom cukru we krwi - głosi raport Szpitala Kobiecego Brigham oraz Szkoły Medycznej Harvarda w Bostonie.

Kobieta mająca dwójkę dzieci, z których każde co najmniej rok karmiła piersią, może zmniejszyć u siebie ryzyko zachorowania na cukrzycę prawie o 1/3. Naukowcy doszli do takich wniosków po analizie 150 tysięcy kart zdrowia amerykańskich pielęgniarek. "Badania kobiet, w 15 lat po urodzeniu przez nie ostatniego dziecka, pozwoliły ustalić, że każdy rok karmienia piersią zmniejsza u nich ryzyko cukrzycy o 15 proc." - powiedziała kierującą badaniami doktor Alison Stuebe.

"Produkcja pokarmu pochłania około 500 kalorii dziennie, co odpowiada codziennemu biegowi na dystansie 6,5-8 km, to bardzo dużo energii" - wyjaśniła Stuebe.

Ten pozytywny efekt maleje z biegiem czasu, upływającego od zakończenia karmienia.

Zła dieta, brak ruchu czy otyłość może prowadzić do cukrzycy wieku dorosłego, co dotyczy około 9 milionów kobiet w USA.

Dane te sugerują, iż laktacja może obniżać ryzyko wystąpienia cukrzycy u kobiet młodych oraz w średnim wieku. Konieczne są jednak dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić wyniki tych studiów - podsumowują badacze w raporcie.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie "Journal of the American Medical Association".

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Karmienie piersią zmniejsza ryzyko cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line