Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

Akcja Edukacja - program na żywo o cukrzycy, dzisiaj godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Wołowina ekologiczna - najlepszy wybór

Artykuł sponsorowany, dodano: 26 kwietnia 2023 r.

Wołowina to niezwykle popularny produkt w Polsce. Coraz częściej konsumenci sięgają po ekologiczną odmianę mięsa. Hodowla BIO stanowi przeciwieństwo hodowli przemysłowej. Jakie ma zalety? Dlaczego warto spożywać artykuł tego rodzaju?

Czym jest hodowla ekologiczna?

Ekologiczna wołowina pochodzi od zwierząt, które mają zapewnione wszelkie potrzeby, które charakteryzują bydło. W BIO gospodarstwach bydło przebywa w odpowiednio dużych budynkach i mogą swobodnie poruszać się, także na zewnątrz, a także pobierać wodę i paszę. Wszystkie zwierzęta muszą mieć specjalnie wydzielone legowiska, które posiadają naturalną ściółkę. Ponadto każdego dnia muszą mieć dostęp do wybiegu na świeżym powietrzu. W przypadku tych zwierząt, podstawą ich diety w ekologicznym rolnictwie jest pastwisko. Dzięki temu bydło pobiera paszę zgodnie z naturalnymi potrzebami swojego gatunku.

Co je bydło w ekologicznych gospodarstwach?

Użytki zielone, które służą do wypasania bydła w ekologicznych gospodarstwach powinny mieć odpowiednią „budowę” i powinny składać się przede wszystkim z trawy (60-70%), a także roślin motylkowych, ziół oraz chwastów, takich jak kminek zwyczajny, mniszek pospolity, krwawnik pospolity, babka lancetowata, kozłek lekarski itd. Należy zwrócić uwagę, że zioła oraz chwasty są niezwykle ważne. Nawet zjadane ich w niewielkiej ilości pozwala dostarczyć organizmowi wielu cennych składników, takich jak witaminy i sole mineralne w łatwo przyswajalnej formie.

Zasady hodowli ekologicznej

Pierwszą zasadą ekologicznej hodowli jest to, że młode zwierzę ma odpowiednio długi kontakt z matką i nie jest wcześniej od niej odseparowane. Ważne jest również to, że nie stosuje się zabiegów zoohigienicznych, takich jak na przykład usuwanie rogów, jest się nagminnie odbywa w przypadku hodowli przemysłowych. Ponadto nie zmusza się zwierząt do jedzenia - zapewnia im się takie warunki, aby mogły jeść wtedy, kiedy same będą mieć na to ochotę. Do pasz mogą być dodawane kiszonki, probiotyki, zioła i dodatki mineralne, które mają pozytywny wpływ na skład mikroflory układu pokarmowego.

Wołowina ekologiczna - co to jest?

Wołowina EKO to mięso, które pochodzi od zwierząt z chowu ekologicznego. Co ciekawe, tego rodzaju artykuły spożywcze posiadają specjalne oznaczenie na opakowaniach w Unii Europejskiej - łatwo je rozpoznać, to zielony liść z gwiazdkami. Aby jeść zdrowo, należy wybierać produkty z takim znakiem. Ekologiczne mięso to produkt wysokiej jakości.

Wołowina bez antybiotyków

Ekologiczne mięso to także wołowina bez antybiotyków. Produkt ten zwykle pochodzi od zwierząt dawnych ras bydła, które charakteryzują się dużą odpornością na różnego rodzaju choroby. Aby zwierzęta nie chorowały dodaje się do ich pasz również probiotyki, minerały czy kiszonki.

Wołowina bez hormonów

Co ważne, zwierzętom nie tylko nie podaje się antybiotyków, ale i hormonów wzrostu czy genetycznie modyfikowanej żywności. Wołowina bez hormonów jest mniejsza i nieco droższa, ale jednocześnie smaczniejsza i zdrowsza od produktów chowu przemysłowego.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Wołowina ekologiczna - najlepszy wybór
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line