Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kiedy warto udać się do psychiatry i na co zwrócić uwagę?

Artykuł sponsorowany, dodano: 8 maja 2023 r.

Codzienny stres, zabieganie, nieustanne zmęczenie, problemy rodzinne i zawodowe, niezdrowa dieta i wiele innych czynników powodują, że może nam doskwierać przygnębienie, uczucie złości, niemocy czy smutku. Zazwyczaj próbujemy poradzić sobie z tym sami. Obiecujemy odpoczynek, weekend za miastem czy wygospodarowanie czasu dla siebie. Jednak nawet jeśli się to udaje, często uczucie przygnębienia oraz niepokoju pozostaje i zaczyna narastać. W pewnym momencie potrafi to zdezorganizować życie i sprawić, że uporanie się z problemem jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż się wcześniej wydawało. Wówczas warto udać się do psychiatry.

Problem prawdziwy czy wyolbrzymiony?

Większość osób z problemami natury psychicznej próbowała sobie z nimi poradzić samodzielnie. Niekiedy też takie osoby dzielą się swoimi obawami i odczuciami z najbliższymi, co często spotyka się z niezrozumieniem, wykpieniem lub zarzutem wyolbrzymiania. Zazwyczaj pojawiają się wtedy porady takie, jak propozycja skupienia się na pracy, obowiązkach lub cieszenie się z tego, co jest, bo inni mają gorzej.

Niestety w wielu przypadkach uczucie nieszczęśliwości, ciągłego smutku, niezadowolenia, przygnębienia i obojętności jest znacznie poważniejszym problemem, gdzie weekend w SPA czy wzięcie wolnego dnia w pracy zdecydowanie nie wystarczą. Wówczas niezbędna jest wizyta u specjalisty, który rozpozna problem, zaproponuje właściwą terapię czy zastosuje środki farmakologiczne, które pozwolą danej osobie uporać się z dolegliwościami i przywrócić utraconą radość życia.

Kiedy udać się do psychiatry?

Odczuwanie smutku, przygnębienia czy bezradności jest naturalne. Jeżeli jednak stan ten nie ma wyraźnej przyczyny i trwa co najmniej dwa tygodnie, należy udać się do specjalisty. W sytuacji, gdy przez co najmniej dwa tygodnie w sposób ciągły odczuwany jest smutek, apatia, cierpienie, poczucie winy i bezradności, pesymizm, ciągłe zmęczenie czy pojawiają się myśli samobójcze, niezbędny jest psychiatra. Katowice to miasto, gdzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy w komfortowych, dyskretnych warunkach i nieodległych terminach.

Wskazaniem do skorzystania z pomocy psychiatry są również wszelkie zaburzenia snu, w tym bezsenność, ciągłe uczucie lęku i niepokoju, napięcia oraz występowanie epizodów lęku napadowego. Konsultacji wymagają także takie objawy jak nadaktywność, natłok myśli, ciągle podwyższony nastrój i zjawiska odwrotne, czyli pustka myślowa, rozkojarzenie i problem z koncentracją, zaburzenia pamięci czy spowolnienie myślenia.

Do psychiatry warto udać się również w przypadku, gdy dochodzi do unikania kontaktów z innymi ludźmi, wycofywania się z życia społecznego czy strachu przed spotkaniami. Bezwzględnej i natychmiastowej konsultacji wymagają natomiast takie przypadłości jak halucynacje, objawy katatoniczne, urojenia i wyraźne zaburzenia w myśleniu i zachowaniu. Zdiagnozowanie problemu pozwoli przynieść ulgę w dolegliwościach i powrócić do pełni zdrowia w możliwie w najkrótszym czasie.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~XD  IP: 5.173.20.xxx(2023-05-13 18:54:58)
Katowice to miasto XD


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Kiedy warto udać się do psychiatry i na co zwrócić uwagę?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line