Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Akcja edukacja! Pogadajmy o sporcie i cukrzycy z zawodnikami DiaEuro 2023

źródło: info. własne, dodano: 19 czerwca 2023 r.

Pogadajmy o cukrzycy, bo dawno nie gadaliśmy i zróbmy Akcję Edukację! Wakacje za pasem, a my wracamy do Was z programem na żywo, a wszystko po to, żeby pogadać o cukrzycy i sporcie, który ostatnimi czasy mocno zdominował nasze słodkie życie! Już 25 czerwca, w niedzielę, o godzinie 20.00 w studiu programu mojacukrzyca.org gościć będziemy zawodników Polskiej Reprezentacji Diabetyków! W ostatnim czasie w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Europy Diabetyków w Futsalu - DiaEuro 2023 oraz Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla Diabetyków - Insulin On Board Cup 2023. Reprezentacja Polski Diabetyków zdobyła drugie miejsce na DiaEuro 2023! W studiu odwiedzą nas Andrzej Prokop, selekcjoner Reprezentacji, Piotr Jankowski - bramkarz oraz Fabian Sałek - napastnik. Porozmawiamy o rozgrywkach DiaEuro, sporcie oraz oczywiście o cukrzycy. Koniecznie bądźcie z nami!

DiaEuro jest prestiżowym turniejem futsalowym w randze mistrzostw Europy rozgrywanym od 2012 roku. W tym roku rozgrywki DiaEuro odbyły się w Polsce. Organizatorem i gospodarzem tegorocznych mistrzostw była Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą. W rozgrywkach brały udział reprezentacje narodowe diabetyków z dziewięciu krajów europejskich. Diabetycy pokazują, że można uprawiać sport na najwyższym poziomie i odnosić sukcesy pomimo ograniczeń płynących z choroby.

Oglądaj na żywo


Andrzej Prokop - grający selekcjoner, w kadrze Polskiej Reprezentacji Diabetyków od 2013 roku. Funkcję trenera Reprezentacji sprawuje od 2021 roku. Cukrzycę typu 1 ma od 2003 roku. Obecnie jest także zawodnikiem na zapleczu Futsalowej Ekstraklasy, czyli w pierwszej lidze, w Gwieździe Ruda Śląska.

Piotr Jankowski - w Polskiej Reprezentacji Diabetyków na stanowisku bramkarza. Sportem pasjonuje się od dziecka, przede wszystkim piłką nożną. Za czasów dzieciństwa uczęszczał do szkółki piłkarskiej w Tychach. Aktualnie gra na pozycji bramkarza w Tyskiej Lidze Futsalu. Z cukrzycą typu 1 od 16 lat.

Fabian Sałek - napastnik Polskiej Reprezentacji Diabetyków. Związany z piłką nożną od 5. roku życia. Cukrzycę typu 1 ma od lipca 2009 roku, czyli już od 14 lat. Sport jest jego życiem, a choroba nie przeszkadza mu w dążeniu do marzeń.

Za nami Mistrzostwa DiaEuro 2023 w Polsce, czyli trzy dni rozgrywek futsalowych w atmosferze fair play, blisko 200 zawodników z całej Europy, emocjonująca rywalizacja sportowa na poziomie międzynarodowym wśród drużyn seniorskich z całej Europy oraz integracja międzynarodowych środowisk diabetologicznych.

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w niedzielę, 25 czerwca 2023 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i porozmawiaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać. Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Akcja edukacja! Pogadajmy o sporcie i cukrzycy z zawodnikami DiaEuro 2023


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Akcja edukacja! Pogadajmy o sporcie i cukrzycy z zawodnikami DiaEuro 2023
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line