Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Jak przejść z penów na pompę?

źródło: info. własne, dodano: 29 czerwca 2023 r.

Przejście z tradycyjnej terapii insulinowej za pomocą wstrzykiwań insuliny na pompę insulinową wymaga odpowiedniego zaplanowania i współpracy z zespołem terapeutycznym, w tym z Twoim diabetologiem i trenerem pompowym. Oto ogólne kroki, które można podjąć w celu przejścia z penów na pompę insulinową. Do Ciebie należy pierwszy krok!

1. Konsultacja z lekarzem: Zadzwoń lub umów się na spotkanie z diabetologiem, który ma doświadczenie w pomocy pacjentom korzystającym z pomp insulinowych. Lekarz będzie mógł ocenić Twoją aktualną terapię i zalecić pompę insulinową odpowiednią dla Ciebie. Zastanów się, czy chcesz korzystać z pompy insulinowej, która nie tylko dostarcza insulinę, ale jest również systemem do ciągłego monitorowania glikemii.

2. Edukacja: Przed rozpoczęciem korzystania z pompy insulinowej będziesz musiał odbyć szkolenie dotyczące jej obsługi. Spotkaj się z edukatorem lub pielęgniarką specjalizującą się w terapii pompowej, aby nauczyć się, jak korzystać z pompy, jak programować dawki insuliny i jak monitorować poziomy glukozy. Co bardzo istotne pompy Medtronic zintegrowane są z system ciągłego monitorowania glikemii, zatem pompa z CGM współpracują ze sobą, tworząc kompatybilny system. W zależności od modelu - pompa otrzymuje informacje z CGM i odpowiednio reaguje na poziomy glikemii. Mamy zatem do czynienia ze sprzężeniem zwrotnym, które daje konkretne korzyści w utrzymywaniu cukrów na odpowiednim poziomie. Jeżeli zdecydujesz się na taką pompę poznasz wszystkie możliwości takiego rozwiązania i nauczysz się, jak efektywnie je wykorzystywać.

3. Ocena ustawień: Twój zespół terapeutyczny pomoże Ci dostosować ustawienia pompy insulinowej, takie jak dawkę bazową, dawki bolusowe i czas aktywności insuliny. Nauczysz się także korzystać z kalkulatora bolusa i innych przydatnych funkcji w pompie insulinowej. Zespół specjalistów pomoże Ci dostosować ustawienia w celu uzyskania optymalnej kontroli cukrzycy.

4. Przejście na pompę insulinową: Po przeszkoleniu i dostosowaniu ustawień pompy insulinowej będziesz gotowy do rozpoczęcia korzystania z niej. Dotychczasowe wstrzykwiacze odstawisz na bok, ale pamiętaj, że w sytuacji awaryjnej lub podczas dłuższego wyjazdu warto je mieć przy sobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Przezorny zawsze ubezpieczony!

5. Monitorowanie i dostosowanie: Po przejściu na pompę insulinową ważne jest regularne monitorowanie poziomów glukozy, dostosowywanie ustawień pompy i ścisła współpraca z zespołem terapeutycznym. Pompa insulinowa pozwala na większą elastyczność w zarządzaniu cukrzycą, ale wymaga również ciągłego monitorowania i dostosowywania terapii w celu osiągnięcia optymalnej kontroli. Pompa MiniMed 780G posiada tak zaawansowane funkcje, że w pierwszym okresie "uczy" się danej osoby, aby później w trybie automatycznym sama dostosowywać podawanie insuliny w bazie i korygować wzrosty glikemii.

6. Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Medtronic: Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o ofercie firmy Medtronic, o dostępnych modelach pomp insulinowych, o kosztach terapii oraz chcesz znaleźć odpowiedź na trapiące Cię pytania koniecznie skontaktuj się z wybranym przedstawicielem firmy, który gotowy jest odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości. Dane kontaktowe znajdziesz na https://www.medtronic-diabetes.com/pl-PL/kontakt-medtronic-diabetes

Pamiętaj, że każdy pacjent jest inny, dlatego ważne jest, aby indywidualnie dostosować terapię pompową do Twoich potrzeb. Ważny jest odpowiedni dobór urządzenia oraz poznanie wszystkich elementów tego rodzaju terapii. Powyższe kroki są jedynie ogólnym przewodnikiem i podpowiedzią od czego zacząć. Pamiętaj, pierwszy krok należy do Ciebie!

TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYWANIA LUB ETYKIETĄ

Prowadzący reklamę: Jerzy Magiera
na zlecenie: Medtronic Poland Sp. z o.o.
Producent: Medtronic International Trading SárlJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Jak przejść z penów na pompę?
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line