Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Bezbolesny pomiar cukru w czasie 0,1 sekundy!

źródło: Onet.pl, 8 grudnia 2005 r.

Zaledwie 0,1 sekundy potrzeba prototypowemu optycznemu glukometrowi, by bezboleśnie i bez konieczności pobierania krwi zbadać poziom cukru u pacjenta - donosi "Opto&Laser Europe".

Przeprowadzenie pomiaru stężenia glukozy prototypowym optycznym glukometrem jest banalnie proste i polega na przyłożeniu przyrządu do oka. Mniej niż sekundę później pacjent otrzymuje wynik. "Naszym celem było zbudowanie urządzenia, które pozwala na całkowicie bezinwazyjne badanie poziomu glukozy, dzięki temu pacjent chory na cukrzycę nie musi wielokrotnie w ciągu dnia pobierać choćby minimalnej ilości krwi, a samo badanie można bez obaw o zakażenie przeprowadzać w każdych warunkach" - tłumaczy dr Dan Daly, dyrektor Lein Applied Diagnostics, firmy współpracującej w ramach projektu budowy optycznego glukometru z University of Manchester oraz University of Strathclyde (Wielka Brytania).

Optyczny glukometr bada poziom cukry w ciele wodnistym oka, gdzie stężenie cukru osiąga 80 procent wartości badanej we krwi pacjenta.

Małej mocy laserowy impuls świetlny wysyłany jest do oka, a fotodetektor bada, ile światła odbija się od ciała wodnistego.

System wykorzystuje innowacyjny układ, który przeprowadza pomiar dokładnie w tym samym miejscu w oku. Gwarantuje to powtarzalność wyników i minimalizuje ewentualne błędy pomiaru wynikające ze zmieniających się warunków fizycznych wewnątrz oka.

"Urządzenie testowaliśmy już na ludziach (ochotnikach), jego użytkowanie w żaden sposób nie wpływa negatywnie na zdrowie, a opracowywana kolejna miniaturowa wersja będzie wykorzystywać światło diody LED zamiast światła laserowego" - wyjaśnia dr Dan Daly.

"Zmiana diody laserowej na LED wymuszona została niechęcią ludzi do świecenia w oczy laserem" - dodaje dr Daly.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Kasia  IP: 83.26.180.xxx(2008-12-06 21:27:30)
Czy to cudo jest dostępne w Polsce? Jeśli tak, to jaka jest jego cena?


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Bezbolesny pomiar cukru w czasie 0,1 sekundy!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line