Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jak wybrać najlepszy suplement z witaminą B? Porównanie dostępnych na rynku opcji

Artykuł sponsorowany, dodano: 27 sierpnia 2023 r.

Dużo mówi się w ostatnich czasach o suplementacji witamin. Chodzi bowiem o to, że człowiek sam nie jest w stanie dostarczyć odpowiednich mikro i makro elementów w pożywieniu, jakie potrzebne są do tego, aby organizm mógł rozwijać się w prawidłowy sposób. Jednym z suplementów, które można zaliczyć do obowiązkowych, jest witamina B. Dlaczego jest ona tak ważna?

Niedobór witaminy B

Wielu lekarzy wskazuje na witaminę B i konieczność jej suplementacji z tego względu, że organizm nie jest w stanie zmagazynować ich odpowiednich ilości. To dlatego należy zadbać o to, aby móc każdego dnia dostarczyć ją, najlepiej w postaci łatwo przyswajalnych tabletek. Niedobór tej witaminy może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Niedobór witaminy B może odgrywać pewną rolę w kontekście cukrzycy, ponieważ witamina B pełni istotne funkcje metaboliczne i może wpływać na regulację poziomu cukru we krwi oraz ogólną zdolność organizmu do przetwarzania glukozy. Istnieje kilka rodzajów witamin z grupy B, które mogą mieć znaczenie w przypadku cukrzycy, takie jak witamina B1 (tiamina), witamina B6 (pirydoksyna) oraz witamina B12 (kobalamina).

Witaminy z grupy B

Właściwie to należałoby powiedzieć, że ma się do czynienia z grupą witamin, ponieważ jest ich kilka. Wśród najważniejszych można wymienić:
 • B1 - tiamina,
 • B3 - niacyna,
 • witamina B5 - kwas pantotenowy,
 • witamina B6 - pirydoksyna,
 • witamina B9 - kwas foliowy,
 • witamina B12 - kobalamina.
Ciekawostką jest to, że ma się do czynienia z grupą witamin, których nadmiar z organizmu wydalany jest wraz z moczem. Kobalamina to jedyna witamina z tej grupy, która może być magazynowana w organizmie. Jednak i tak ona sama nie jest w stanie zadbać o odpowiednia kondycję organizmu człowieka.

O czym należy pamiętać?

Suplementy diety witamin B można kupić w wielu sklepach. Można zamówić je online, m.in. korzystając z możliwości, jakie zapewnia drogeria internetowa https://pulsdlazdrowia.pl/. Co może dziać się z organizmem człowieka, który ma do czynienia z niedoborem witaminy B? Osoby, które będą mieć z tym do czynienia mogą odczuwać:
 • większą drażliwość,
 • mieć problem z koordynacją ruchów rąk i nóg,
 • większe zmęczenie,
 • zaburzenia pracy układu nerwowego,
 • choroby skóry,
 • większą podatność na różnego rodzaju infekcje.
Nie jest powiedziane, że od razu będzie się miało do czynienia ze wszystkimi objawami. Wszystko bowiem uzależnione jest od organizmu człowieka i jego wcześniejszej kondycji zdrowotnej.

Najlepszy suplement z witaminą B

Wybierając taki suplement na pewno należy zwrócić uwagę na to, aby był on pozbawiony złych substancji. Chodzi bowiem o sztuczne wypełniacze, jakie mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Wybierając suplement witaminy B należy zwrócić uwagę na skład, aby mieć pewność, że będzie on w prawidłowy sposób oddziaływał na organizm człowieka.

Wśród najbardziej polecanych produktów można znaleźć te, które zawierają w swoim składzie P-5-P. Jest to koenzymatyczna witamina B-6. Jeżeli do tego w składzie będzie można znaleźć metylokobalaminę (B-12) można być pewnym tego, że otrzyma się kompleksowy suplement diety, który pomoże ustrzec przed niedoborem tych witamin w organizmie.

Co ciekawe, wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma do czynienia z niedoborem witaminy B-12. To jedna z najczęściej wymienianych pozycji, które można znaleźć w zaleceniach medyków. Należy więc pomyśleć o odpowiednich badaniach, dzięki czemu będzie można sprawdzić stan swojego organizmu. Pomoże to w lepszy sposób dopasować odpowiednie witaminy, które będą ukierunkowane na potrzeby pacjenta.

Warto zaznaczyć, że choć niedobór witamin z grupy B może wpływać na regulację glukozy i ryzyko cukrzycy, to sama suplementacja witaminami nie stanowi leczenia cukrzycy ani substytutu dla zdrowej diety i aktywnego stylu życia. Jeśli masz cukrzycę lub obawy dotyczące swojego zdrowia, zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem jakichkolwiek suplementów lub zmian w diecie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~j23  IP: 95.49.189.xxx(2023-09-04 13:06:55)
mnie na nogi postawiła HOMOCYNA - bardzo dobry zestaw witamim B


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jak wybrać najlepszy suplement z witaminą B? Porównanie dostępnych na rynku opcji
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line