Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Ważna informacja dla użytkowników aplikacji mylife CamAPS FX

źródło: notatka ET5604-mylife-user, dodano: 16 listopada 2023 r.

Firma CamDiab Ltd wydawała pilny komunikat dotyczący bezpieczeństwa stosowania produktu mylife CamAPS FX. Wiadomość dotyczy aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz wszystkich wcześniejszych wersji. W opisanej sytuacji nie wystąpiły żadne problemy z pompą insulinową mylife YpsoPump. Zidentyfikowano błąd oprogramowania aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz w wersjach wcześniejszych, polegający na dwukrotnym podaniu bolusa. Szczegóły w komunikacie.

Opis problemu

Zidentyfikowano błąd oprogramowania aplikacji mylife CamAPS FX w wersji 1.4 (174) oraz w wersjach wcześniejszych, polegający na dwukrotnym podaniu bolusa.

Błąd ten występuje niezwykle rzadko, ale może prowadzić do wielokrotnego podania bolusa standardowego insuliny uruchamianego z poziomu aplikacji. Dotychczas zgłoszono jeden taki przypadek. Po przeprowadzeniu analizy okazało się, że problem wynikał z nieoczekiwanego uruchomienia funkcji systemu operacyjnego, która ponownie rozpoczynała odliczanie podania bolusa. W obecnej wersji CamAPS FX ochrona przed wielokrotnym odliczaniem na początku podawania bolusa była już dostępna, ale nie uwzględniała tego konkretnego scenariusza, w którym odliczanie jest uruchamiane w wąskim oknie czasowym (1 sekunda) po zakończeniu pierwszego odliczania.

W celu rozwiązania tego błędu zaktualizowaliśmy oprogramowanie, wprowadzając zabezpieczenia, które uniemożliwiają uruchomienie odliczania podania bolusa więcej niż jeden raz, niezależnie od okoliczności. Dodaliśmy również dodatkowe, silne zabezpieczenie, które uniemożliwia podanie bolusa w ciągu 1 minuty od poprzedniego bolusa.

Zabezpieczenie to zapobiegnie w powtarzaniu się tego problemu, nie ograniczając jednocześnie użytkowników w uruchamianiu bolusów w odpowiednim czasie, co jest konieczne do efektywnego zarządzania cukrzycą. Te zmiany oprogramowania zostały dodane do wersji aplikacji 1.4 (175).

Podkreślamy, że w opisanej powyżej sytuacji nie wystąpiły żadne problemy z pompą insulinową mylife YpsoPump.

Potencjalne zagrożenie

Podanie podwójnego bolusa może prowadzić do dostarczenia nadmiernej ilości insuliny, a w konsekwencji potencjalnego wystąpienia hipoglikemii.

Co należy zrobić?

  1. Sprawdź wersję aplikacji mylife CamAPS FX, której używasz (Menu główne aplikacji>O nas>(UI)1.4(xxx)). Jeśli korzystasz z wersji 1.4 (175) lub nowszej, nie jest konieczne wykonanie żadnej czynności.

  2. Dla użytkowników wersji 1.4 (173) i 1.4 (174) lub wcześniejszych, prosimy o zaktualizowanie do nowej wersji mylife CamAPS FX 1.4 (175), dostępnej w sklepie Google Play. Zaktualizowana wersja zawiera to dodatkowe zabezpieczenie.

  3. Wszystkie wcześniejsze wersje zostaną wycofane z dniem 15 grudnia 2023 roku.
W firmie CamDiab najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników. Firma zobowiązuje się do dostarczania bezpiecznego i efektywnego systemu podawania insuliny w cyklu zamkniętym.

W przypadku pytań lub potrzeby pomocy, prosimy o kontakt z infolinią Ypsomed. Numery infolinii Ypsomed można znaleźć na stronie: www.mylife-diabetescare.comJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Ważna informacja dla użytkowników aplikacji mylife CamAPS FX
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line