Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zapobieganie arytmii w cukrzycy z HolterHELP

Artykuł sponsorowany, dodano: 29 listopada 2029 r.

Cukrzyca, znana jako jedna z głównych przewlekłych chorób naczyniowych, stanowi poważne wyzwanie dla zdrowia publicznego na całym świecie. W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby osób dotkniętych tą chorobą, szczególnie typu 2, która stanowi około 90% wszystkich przypadków. Jednym z poważnych powikłań, które mogą wystąpić w wyniku cukrzycy, są zaburzenia rytmu serca, znane jako arytmie. Arytmie te mogą być groźne dla życia, zwłaszcza gdy pozostają niewykryte i nieleczone.

W obliczu tego ryzyka, kluczowe staje się regularne monitorowanie pracy serca, szczególnie dla osób z cukrzycą. Nowoczesne technologie, takie jak badania holterowskie EKG oferowane przez Centrum Telekardiologiczne HolterHELP, odgrywają tu istotną rolę. Holter EKG to urządzenie do ambulatoryjnego monitorowania elektrokardiograficznego, które przez 24 do 48 godzin rejestruje aktywność elektryczną serca pacjenta, pozwalając na wykrycie nawet sporadycznie występujących zaburzeń rytmu serca.

Cukrzyca wpływa na serce na wiele sposobów. Dysfunkcja śródbłonka naczyniowego, spowodowana hiperglikemią i często towarzyszącą jej hiperlipidemią, prowadzi do angiopatii - uszkodzenia zarówno dużych, jak i małych naczyń krwionośnych. To z kolei może doprowadzić do przedwczesnej miażdżycy, często bezobjawowego niedokrwienia mięśnia sercowego, co zwiększa ryzyko zaburzeń rytmu serca.

Dodatkowo, cukrzyca może powodować niewydolność mięśnia sercowego, zwaną kardiomiopatią cukrzycową, oraz upośledzać odpowiedź układu oddechowego na hipoksję i hiperkapnię, co również sprzyja występowaniu arytmii. Najczęstszą arytmia nadkomorową u osób z cukrzycą jest migotanie przedsionków, które często pozostaje bezobjawowe, zwiększając ryzyko udaru mózgu. W przypadku komorowych zaburzeń rytmu, najczęściej rejestruje się ekstrasystolię komorową.

Holter EKG od HolterHELP stanowi więc cenny instrument w profilaktyce i diagnostyce arytmii u osób z cukrzycą. Jego zaletą jest możliwość przeprowadzenia badania w domowym zaciszu pacjenta, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejce do lekarza specjalisty. Darmowa dostawa urządzenia oraz możliwość otrzymania wyników w ciągu 24 godzin od zwrotu urządzenia sprawiają, że badanie to jest nie tylko wygodne, ale i efektywne.

W konsekwencji, regularne badania holterowskie EKG mogą stanowić istotny element zarządzania cukrzycą, umożliwiając wczesne wykrycie potencjalnie groźnych arytmii i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dzięki temu pacjenci z cukrzycą mogą lepiej kontrolować swoje zdrowie i zapobiegać poważnym powikłaniom sercowo-naczyniowym. Warto zatem rozważyć skorzystanie z usług Centrum Telekardiologicznego HolterHELP, aby zapewnić sobie i bliskim najlepszą możliwą opiekę sercową w kontekście zarządzania cukrzycą.

Całościowa Opieka Serca: HolterHELP i Medyk Online

Po przeprowadzeniu badania Holtera EKG z HolterHELP, pacjenci mają możliwość skorzystania z dodatkowej usługi, oferowanej przez Medyk Online. Medyk Online umożliwia szybki i prosty dostęp do opieki medycznej online, niezależnie od miejsca pobytu pacjenta. To innowacyjne połączenie badań holterowskich z teleporadami lekarskimi pozwala pacjentom na uzyskanie dalszych zaleceń, wystawienie e-recepty czy e-skierowania po zakończonym badaniu Holtera​​​​.

Centrum Telekardiologiczne HolterHELP, w ramach swojej oferty, poszerza zakres usług o współpracę z Medyk Online. Oferuje to pacjentom nie tylko monitoring pracy serca za pomocą Holtera, ale również możliwość uzyskania profesjonalnej teleporady oraz e-recepty, co znacząco ułatwia kontynuację leczenia bez konieczności wychodzenia z domu​​.

Medyk Online, jako ciągłość opieki kardiologicznej w domu pacjenta, po ukończeniu badania Holtera, umożliwia kontynuację leczenia poprzez dostęp do teleporad i e-recept. Ta innowacyjna platforma zapewnia wsparcie specjalistów w zaledwie 15 minut, co jest szczególnie ważne dla pacjentów wymagających szybkiej interwencji medycznej lub porady​​.

Dodatkowo, w Nowym Sączu, Medyk Online oferuje teleporady w ciągu 15 minut za cenę od 49 zł, co umożliwia pacjentom uzyskanie szybkiego dostępu do profesjonalnej opieki medycznej. Teleporady są realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów, a w przypadku kontynuacji leczenia, lekarz może wystawić e-receptę podczas konsultacji online, co jest szczególnie korzystne dla osób z cukrzycą, które wymagają regularnego monitorowania stanu zdrowia​​.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Zapobieganie arytmii w cukrzycy z HolterHELP
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line