Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podczas XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii wręczono PRALINKI Fundacji Diabeciaki

źródło: oprac. własne, dodano: 5 grudnia 2023 r.

Podczas XII edycji Pediatrycznej Akademii Diabetologii, która odbyła się w Łodzi w dniach od 1 do 2 grudnia 2023 roku Fundacja Diabeciaki przyznała nagrody PRALINKI - najbardziej pożądaną, niskokaloryczną słodycz od Fundacji Diabeciaki. Kto otrzymuje Pralinkę ma dobre serce, najlepsze jakie można mieć. W tym roku wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Anna Duniewicz, prof. Agata Chobot, Jerzy Magiera oraz Ojciec Juvenalis. Statuetka "Pralinka" kończy właśnie 12 lat.

Fundacja Diabeciaki jest jedną z najważniejszych organizacji charytatywnych w Polsce, działających na rzecz osób z cukrzycą różnego typu. Działa nieprzerwanie od 2010 roku. Główny celem Fundacji jest poprawa jakości życia Pacjentów, którzy niespodziewanie znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej nieuleczalną chorobą. Działalność Fundacji Diabeciaki opiera się na zaangażowaniu i pracy ludzi, którzy oddają swój czas i energię dla dobra Pacjentów z cukrzycą.

1 grudnia 2023 roku to dzień, w którym rozpoczęła się kolejna XII Pediatryczna Akademia Diabetologii. Za nami 11 odcinków, a to dopiero pierwszy sezon tego niezwykłego wydarzenia zarówno w sensie naukowym jak i integrującym środowisko. Zanim się obejrzeliśmy, przyznawana podczas Akademii Statuetka "Pralinka" kończy właśnie 12 lat. Szczęśliwi Posiadacze to Ludzie uhonorowani Pralinką za dobre serce, najlepsze jakie można mieć - mówi Barbara Kucharska, edukator zdrowotny.


W skład kapituły statuetki PRALINKA wchodzą: Barbara Kucharska, prof. Wojciech Młynarski, prof. Małgorzata Myśliwiec oraz prof. Agnieszka Szadkowska.

W tym roku statuetkę "Pralinka" otrzymali:
 • Anna Duniewicz - koordynatorka projektu współpracy inicjatywy "Nasz Rzecznik" z Rzecznikiem Praw Obywatelskich,
 • prof. Agata Chobot - kierownik oddziału Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i Kliniki Pediatrii Uniwersytetu Opolskiego,
 • Jerzy Magiera - autor portalu mojacukrzyca.org, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,
 • Ojciec Juvenalis Zbigniew Andrzejczak - Dyrektor Gimnazjum OO. Bernardynów i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.
W poprzednich latach wśród nagrodzonych osób znaleźli się m.in.: prof. Przemysława Jarosz-Chobot, Monika Zamarlik, Lidia i Jerzy Owsiakowie, prof. Maciej Małecki, prof. Ewa Otto-Buczkowska, Teresa Benbenek-Klupa, prof. Anna Noczyńska, prof. Agnieszka Szypowska, prof. Andrzej Gawrecki, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. Joanna Nazim, Maciej Miłkowski, prof. Mieczysław Walczak, Marzanna Bieńkowska, prof. Iwona Bień-Skowronek oraz dr Robert Piekarski, który odebrał nagrodę w tym roku.

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym w tym roku!

Galeria zdjęć

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Podczas XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii wręczono PRALINKI Fundacji Diabeciaki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 4 marca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line