Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Podczas XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii wręczono PRALINKI Fundacji Diabeciaki

źródło: oprac. własne, dodano: 5 grudnia 2023 r.

Podczas XII edycji Pediatrycznej Akademii Diabetologii, która odbyła się w Łodzi w dniach od 1 do 2 grudnia 2023 roku Fundacja Diabeciaki przyznała nagrody PRALINKI - najbardziej pożądaną, niskokaloryczną słodycz od Fundacji Diabeciaki. Kto otrzymuje Pralinkę ma dobre serce, najlepsze jakie można mieć. W tym roku wśród nagrodzonych osób znaleźli się: Anna Duniewicz, prof. Agata Chobot, Jerzy Magiera oraz Ojciec Juvenalis. Statuetka "Pralinka" kończy właśnie 12 lat.

Fundacja Diabeciaki jest jedną z najważniejszych organizacji charytatywnych w Polsce, działających na rzecz osób z cukrzycą różnego typu. Działa nieprzerwanie od 2010 roku. Główny celem Fundacji jest poprawa jakości życia Pacjentów, którzy niespodziewanie znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej nieuleczalną chorobą. Działalność Fundacji Diabeciaki opiera się na zaangażowaniu i pracy ludzi, którzy oddają swój czas i energię dla dobra Pacjentów z cukrzycą.

1 grudnia 2023 roku to dzień, w którym rozpoczęła się kolejna XII Pediatryczna Akademia Diabetologii. Za nami 11 odcinków, a to dopiero pierwszy sezon tego niezwykłego wydarzenia zarówno w sensie naukowym jak i integrującym środowisko. Zanim się obejrzeliśmy, przyznawana podczas Akademii Statuetka "Pralinka" kończy właśnie 12 lat. Szczęśliwi Posiadacze to Ludzie uhonorowani Pralinką za dobre serce, najlepsze jakie można mieć - mówi Barbara Kucharska, edukator zdrowotny.


W skład kapituły statuetki PRALINKA wchodzą: Barbara Kucharska, prof. Wojciech Młynarski, prof. Małgorzata Myśliwiec oraz prof. Agnieszka Szadkowska.

W tym roku statuetkę "Pralinka" otrzymali:
 • Anna Duniewicz - koordynatorka projektu współpracy inicjatywy "Nasz Rzecznik" z Rzecznikiem Praw Obywatelskich,
 • prof. Agata Chobot - kierownik oddziału Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu i Kliniki Pediatrii Uniwersytetu Opolskiego,
 • Jerzy Magiera - autor portalu mojacukrzyca.org, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego,
 • Ojciec Juvenalis Zbigniew Andrzejczak - Dyrektor Gimnazjum OO. Bernardynów i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.
W poprzednich latach wśród nagrodzonych osób znaleźli się m.in.: prof. Przemysława Jarosz-Chobot, Monika Zamarlik, Lidia i Jerzy Owsiakowie, prof. Maciej Małecki, prof. Ewa Otto-Buczkowska, Teresa Benbenek-Klupa, prof. Anna Noczyńska, prof. Agnieszka Szypowska, prof. Andrzej Gawrecki, prof. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz, prof. Joanna Nazim, Maciej Miłkowski, prof. Mieczysław Walczak, Marzanna Bieńkowska, prof. Iwona Bień-Skowronek oraz dr Robert Piekarski, który odebrał nagrodę w tym roku.

Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym w tym roku!

Galeria zdjęć

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Podczas XII Pediatrycznej Akademii Diabetologii wręczono PRALINKI Fundacji Diabeciaki
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line