Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jak na co dzień monitorować zdrowie? Kilka wskazówek

Artykuł sponsorowany, dodano: 12 lutego 2024 r.

Nie bez przyczyny mówi się, że zdrowie to podstawa. Trzeba jednak jeszcze wiedzieć, jak o nie zadbać. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz monitorować swój stan na co dzień, za pomocą dostępnej technologii.

Kontrola tętna

W tę funkcję jest wyposażony każdy współczesny smartwatch. Mierzenie pulsu ułatwia zegarek z www.komputronik.pl/search-filter/18499/zegarki-z-pulsoksymetrem, dzięki czemu możesz na bieżąco monitorować sytuację. Możesz samemu ustalić, czy wolisz, aby urządzenie dokonywało pomiaru przez całą dobę, czy jedynie podczas treningów. Dodatkowo niektóre modele wyposażone są w opcję alarmowania o niebezpiecznych odchyłach tętna od normy. W ten sposób, w razie kryzysowej sytuacji, będziesz mógł szybko zareagować.

Monitorowanie natlenienia krwi

Funkcja pulsometru również jest nie bez znaczenia. Ta opcja pozwala na zmierzenie poziomu saturacji, a więc wysycenia krwi tlenem. U zdrowych osób wskaźnik powinien oscylować w przedziale 95-99%. Każdy mniejszy wynik może zostać uznany za alarmujący. Tutaj również można wykorzystać technologię. Smartwatch, bo jego mamy na myśli, może być wyposażony w pulsometr.

Te urządzenia oprócz swoich zastosowań pomiarowych, są również praktyczne w życiu codziennym. Przykładowo, płać łatwo dzięki smartwatchom z nfc z oferty komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche-z-nfc lub korzystaj z funkcji GPS i wielu innych możliwości.

Urządzenia do kontrolowania snu

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotny dla naszego zdrowia jest sen. Dzięki smartwatchowi lub smartbandowi jesteś w stanie śledzić długość oraz jakość swojego snu. To jedna z metod pozwalająca na wyrabianie zdrowych nawyków związanych z wypoczynkiem.

Większość modeli poinformuje Cię o tym, ile trwała każda z następujących faz:
 • Sen płytki (lekki) - w tej fazie Twoje mięśnie ulegają rozluźnieniu, oczy zwalniają swój ruch, a serce bije wolniej. Ten etap ma przygotować Cię na sen głęboki.
 • Sen głęboki - Twoje ciało w pełni się zrelaksowało, a ruch gałek ocznych i mięśni ustał. Procesy naprawcze w organizmie pracują w najbardziej wydajnym trybie. Wybudzenie z tej fazy snu sprawia, że człowiek może być zdezorientowany i potrzebować chwili na ocenienie, co właśnie się dzieje.
 • Sen REM - określa się go fazą snu paradoksalnego. To w tej fazie zaczynasz śnić, a Twoje ciało może być lekko nerwowe. Co ciekawe, naukowcom udało się ustalić, że choć ten etap snu jest mniej wydajny względem tego głębokiego, to jednak z jakiegoś powodu ta faza również jest istotna dla organizmu, choć jeszcze nie wiemy dlaczego.
 • Faza wybudzenia - w tej fazie Twój sen się kończy, a Ty zaczynasz uświadamiać sobie, że się przebudziłeś.
Jeśli uważasz, że monitorowanie snu mogłoby być dla Ciebie przydatne, możesz wykorzystać do tego smartwatch. Różne modele znajdziesz w tym miejscu: https://www.komputronik.pl/search-filter/18499/smartwatche.

Sprawdzanie częstotliwości oddechów

Zegarek sportowy może również monitorować częstotliwość Twojego oddechu. Dlaczego jest to przydatne? Przede wszystkim dzięki temu wskaźnikowi możesz ocenić, w jak dobrej formie fizycznej jesteś. Zazwyczaj niższy wskaźnik przekłada się na lepsze osiągi podczas sportowych aktywności. Gdy nie musisz łapczywie łapać oddechu, to jest to znak, że Twój układ krążeniowo-oddechowy pracuje poprawnie.

Nie lekceważ swojego stresu

Za pomocą smartwatcha możesz również zmierzyć poziom swojego stresu. Choć czasami jest on bagatelizowany, to jednak w dłuższej perspektywie może on prowadzić do wielu niepożądanych następstw. W niektórych modelach inteligentnych zegarków istnieje funkcja świadomego oddychania. Specjalna aplikacja pomoże Ci wyciszyć się za pomocą ćwiczeń oddechowych. Ta opcja może być przydatna w stresujących sytuacjach.

Jak widać, jest wiele parametrów, które warto monitorować każdego dnia. Dzięki smartwatchowi lub smartbandowi jesteś w stanie być na bieżąco informowanym o wszelkich odstępstwach od normy. Jest to również sposób na uzyskanie większej efektywności podczas treningów.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jak na co dzień monitorować zdrowie? Kilka wskazówek
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line