Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zapraszamy do spotkania z Dagmarą Staniszewską oraz Martą Ośmiańską z Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą

źródło: info. własne, dodano: 12 marca 2024 r.

Fundacja w Twoim życiu: Czy to dla Ciebie, diabetyku?

30 lat działalności na rzecz osób z cukrzycą! Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą świętowała w ostatnim czasie 30-lecie istnienia. To ogrom czasu i pracy osób zaangażowanych w działalność Fundacji i fala pomocy jaką otrzymali Podopieczni. Już w najbliższy piątek, 15 marca o godzinie 20.00 zapraszamy na program "O cukrzycy na żywo". Gośćmi specjalnymi będą Dagmara Staniszewska, prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą oraz Marta Ośmiańska, wiceprezes Fundacji.

Wspólnie porozmawiamy o tym, w jaki sposób Fundacja powinna być obecna w życiu każdego diabetyka, co zrobiono przez ten czas dla Podopiecznych, jak dynamicznie zmienia się ta organizacja i jakie obecnie podejmowane są działania.

Będzie to też okazja do rozmowy o finansach, np. uzyskania informacji na temat możliwości zbierania 1,5% podatku i tego, na co zebrane pieniądze mogą być przeznaczone. Zapraszamy wszystkich - rodziców dzieci, a także dorosłych diabetyków, bo choć Fundacja ma w nazwie "dzieci", to na co dzień wspiera wszystkich pacjentów z cukrzycą typu 1 oraz typu 2! Koniecznie bądźcie z nami!


Nadrzędnym celem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą jest wszechstronna pomoc dzieciom, młodzieży oraz dorosłym chorującym na cukrzycę insulinozależną. Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą oferuje szeroką pomoc dla wszystkich diabetyków. Niezależnie od wieku, można skorzystać ze wsparcia specjalistów w zakresie samokontroli cukrzycy, dietetyki, psychologii i innych obszarów, np. z zabiegów rehabilitacyjnych. Pracownicy Fundacji pomagają i wskazują możliwości pozyskiwania środków finansowych na pokrycie kosztów leczenia cukrzycy (subkonta, odpisy od podatku 1,5%, organizacja zbiórek publicznych, etc.).

Organizacja wyróżnia się spośród wielu fundacji najbogatszą ofertą wyjazdową dla Podopiecznych, a nawet dla całych rodzin (w Polsce i za granicą). Od wielu lat zachęca do aktywności fizycznej poprzez organizowane turnieje sportowe, imprezy rekreacyjno-integracyjne, prowadzi drużyny piłkarskie: Waleczni (dzieci) oraz Polska Reprezentacja Diabetyków w Futsalu (dorośli).

Każdy rodzic ucznia, czy przedszkolaka z cukrzycą, może zgłosić się do Fundacji z prośbą o szkolenie edukacyjne dla kadry w tych placówkach.

Oglądaj na żywo


Istnieje wiele korzyści, jakie daje przynależność do Fundacji. Ze środków zgromadzonych na subkoncie można sfinansować między innymi udział w turnusach rehabilitacyjnych, które co roku są organizowane przez Fundację i cieszą się ogromną popularnością.

W ciągu roku Fundacja przeprowadza liczne aktywności edukacyjne, organizując otwarte szkolenia, webinary, warsztaty dla osób z cukrzycą oraz regularne szkolenia z nowoczesnych technologii stosowanych obecnie w cukrzycy. Równie ważne miejsce wśród działań Fundacji zajmuje integracja. Nieustannie organizowane są warsztaty plastyczne, kreatywne, zabawy karnawałowe i bale andrzejkowe oraz specjalne aktywności dla miłośników footballu - wyjścia na mecze piłkarskie, spotkania z piłkarzami, itp.

Fundacja buduje i wspiera całą fundacyjną rodzinę!

Bądź z nami na żywo!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 15 marca 2024 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Zapraszamy do spotkania z Dagmarą Staniszewską oraz Martą Ośmiańską z Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line