Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Dziecko z cukrzycą w przedszkolu i szkole - spotkanie on-line

źródło: info. własne, dodano: 18 marca 2024 r.

Zapraszamy na spotkanie on-line pt. "Dziecko z cukrzycą w przedszkolu i szkole" organizowane przez Federację Diabetyków, które odbędzie się 27 marca 2024 roku (środa) o godz. 18.30. Podczas spotkania podsumujemy działania w ramach projektu "Chcieć znaczy móc". Omówimy prawne aspekty obecności dziecka z cukrzycą w placówce oświatowej oraz poznamy Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w kwestii opieki nad dzieckiem z cukrzycą. Dowiemy się także o wnioskach i rekomendacjach po pilotażu związanego z Asystentem Ucznia ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi i zgłębimy temat edukatora zdrowotnego w szkole! Bądź z nami!

Opieka nad dziećmi z cukrzycą w placówkach oświatowych jest niezwykle istotna dla zapewnienia im bezpieczeństwa i równych szans w procesie edukacji. Wychowawcy oraz personel medyczny powinni być odpowiednio przeszkoleni, aby móc skutecznie monitorować stan zdrowia dziecka i reagować w przypadku potrzeby.

Podstawowym elementem opieki nad dzieckiem z cukrzycą jest ścisła współpraca z rodzicami. Niezbędne jest regularne monitorowanie poziomu cukru we krwi, dostosowywanie diety oraz podawanie insuliny w zależności od aktualnych potrzeb dziecka. Dodatkowo, placówki oświatowe powinny być przygotowane na ewentualne sytuacje nagłego spadku poziomu glukozy we krwi (hipoglikemii) oraz wiedzieć, jak właściwie zareagować w takich przypadkach. Warto także zorganizować edukację dla innych uczniów i personelu, aby zwiększyć świadomość na temat cukrzycy i umożliwić dzieciom z tą chorobą integrację społeczną.

Dbałość o opiekę nad dziećmi z cukrzycą w placówkach oświatowych to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również edukacji i wsparcia społeczności szkolnej dla tych dzieci, które dzięki odpowiedniej opiece mogą rozwijać swoje talenty i umiejętności w sposób jak najbardziej naturalny i pełny.

Oglądaj na żywo


Program spotkania

Zapraszamy na spotkanie w dniu 27 marca 2024 roku o godzinie 18.30 podsumowujące projekt "Chcieć znaczy móc", podczas którego omówimy następujące tematy:
 1. Prawne aspekty obecności dziecka z cukrzycą w placówce oświatowej.
  r. pr. dr Piotr Zieliński, Uniwersytet Gdański
 2. Zalecenia Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w kwestii opieki nad dzieckiem z cukrzycą.
  Dr n. med. Iwona Pietrzak, Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 3. Asystent Ucznia ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi - wnioski i rekomendacje po pilotażu.
  Mgr Zofia Lisiecka - Prezeska Fundacji Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego
 4. Edukator zdrowotny w szkole.
  Mgr Barbara Kucharska, Prezeska Fundacji Diabeciaki
 5. Podsumowanie działań projektu "Chcieć znaczy móc" i rekomendacje.
  Dr n. med. i n. o zdr. Monika Zamarlik, Prezeska Federacji Diabetyków
Prowadzenie: Redaktor Jerzy Magiera, mojacukrzyca.org

Bądź z nami na żywo!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w środę, 27 marca 2024 roku o godzinie 18.30 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku Diabetycy.eu, Facebooku mojacukrzyca.org oraz na kanale mojacukrzyca.tv na YouTube! Wybierz dogodną lokalizację i porozmawiaj z nami o opiece nad dzieckiem z cukrzycą w przedszkolu i szkole. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Projekt "Chcieć znaczy móc" realizowany jest dzięki dotacji z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Dziecko z cukrzycą w przedszkolu i szkole - spotkanie on-line
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line