Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Na słodko bez cukru - czy to możliwe? Program Akcja edukacja z dietetyczkami na żywo!

źródło: info. własne, dodano: 19 marca 2024 r.

Akcji edukacji ciąg dalszy! Co powiecie na słodkie desery bez cukru - czy to jest w ogóle możliwe? Już w najbliższy piątek, 22 marca o godzinie 20.00 zapraszamy na spotkanie na żywo z dwiema dietetyczkami, założycielkami Poradni Dietetycznej - Dietosfera oraz autorkami książki "Fit desery" paniami Ewą Sypnik-Pogorzelską oraz Magdaleną Jarzynką-Jendrzejewską. Porozmawiamy o odżywianiu w cukrzycy, o tym czy osoba z cukrzycą może sięgać po słodkie przekąski, jak sobie z tym radzi, jak znaleźć zamienniki cukru i jak mądrze z tego korzystać. Zapraszamy serdecznie wszystkich, którym bliski jest zdrowy styl odżywiania. Będzie słodko, ale bez cukru!

Kto nie lubi słodyczy? To naturalne, że tak bardzo nam smakują - kiedy receptory smakowe znajdujące się na języku wyczują słodkość, w mózgu uwalniają się hormony szczęścia. To dlatego tak trudno jest odmówić sobie słodyczy. Wiadomo jednak, że zbyt duża ilość cukru szkodzi. Każdy nadmiar energii - nawet ten, który pochodzi z najzdrowszych produktów - powoduje przyrost wagi.

Czy można zatem, nie rezygnując z deserów, jeść zdrowo i dbać o sylwetkę? Można! Nie bój się słodkiego smaku, ale naucz się wybierać i robić takie słodycze, które nie tylko będą smaczne, lecz także zdrowe. Z dietetyczkami porozmawiamy o przepisach na desery bez białego cukru, słodzone owocami (bananem, daktylami), zamiennikami cukru typu ksylitol i erytrytol oraz syropami. Wspólnie zastanowimy się co jest dobre dla diabetyka i jak można przyrządzić smaczne fit desery.

Oglądaj na żywo


Podczas spotkania na żywo będzie można wygrać książki "Fit desery. Na słodko bez cukru" autorstwa Ewy Sypnik-Pogorzelskiej i Magdaleny Jarzynka-Jendrzejewskiej. Warto być od samego początku spotkania i aktywnie brać udział w dyskusji na czacie!

Ewa Sypnik-Pogorzelska oraz Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska są dietetyczkami, wspólniczkami. Znają się od 25 lat. Wspólnie założyły poradnię Dietosfera - to jedna z najdłużej działających poradni dietetycznych, zarówno na rynku warszawskim, jak i krajowym. Prężnie działają w branży od ponad 20 lat. W tym czasie udało im się zdobyć renomę i doświadczenie. Obie są dyplomowanymi dietetyczkami. Na co dzień pracują z pacjentami. Każdego traktują indywidualnie i starają się opracować dla niego najlepszą dietę. Poza pisaniem książek zajmują się też edukacją żywieniową - prowadzą warsztaty i wykłady dla firm, szkół, przedszkoli i angażują się w kampanie edukacyjne. Pani Pani Ewa i Magdalena są ekspertami w mediach - Internecie, telewizji i radiu. A prywatnie - mamami, które dzielnie swoje pasje godzą w rodzicielstwem.

Bądź z nami na żywo!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 22 marca 2024 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Na słodko bez cukru - czy to możliwe? Program Akcja edukacja z dietetyczkami na żywo!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line