Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

9 mitów o diecie ketogenicznej, które musisz obalić

Artykuł sponsorowany, dodano: 27 marca 2024 r.

Dieta ketogeniczna, czyli tzw. dieta keto, zyskuje na popularności, ale wokół niej krąży wiele mitów. Dzisiaj rozwiejemy 9 z nich, opierając się na naukowych dowodach i badaniach.

1. Mit: Dieta ketogeniczna to tylko moda

Fakt: Dieta ketogeniczna istnieje od lat 20-tych XX wieku, kiedy to była stosowana jako metoda leczenia epilepsji u dzieci. Współczesne badania dowodzą, że dieta ta może przynieść korzyści w walce z otyłością, cukrzycą typu 2 i innymi chorobami.

2. Mit: Dieta keto jest niezdrowa dla serca

Fakt: Dieta ketogeniczna może faktycznie zwiększyć poziom cholesterolu LDL ("złego"), ale równocześnie podnosi poziom cholesterolu HDL ("dobrego"), co ma korzystny wpływ na zdrowie serca. Badania pokazują, że dieta keto może zmniejszyć ryzyko chorób serca.

3. Mit: Dieta keto prowadzi do niedoboru witamin i minerałów

Fakt: Dieta ketogeniczna jest bogata w warzywa, mięso, ryby, jajka, orzechy i nasiona, które dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów.

4. Mit: Dieta keto jest zbyt restrykcyjna

Fakt: Dieta ketogeniczna wymaga ograniczenia spożycia węglowodanów, ale nie wyklucza wielu smacznych i zdrowych produktów. Właściwe planowanie posiłków i gotowanie w domu mogą pomóc w utrzymaniu diety keto.

Sprawdź pomysły na smaczne posiłki keto: https://ketodietetyk.pl/przepisy/

5. Mit: Dieta keto prowadzi do utraty masy mięśniowej

Fakt: Badania pokazują, że dieta ketogeniczna może pomóc w utrzymaniu masy mięśniowej podczas odchudzania. Dieta ta jest bogata w białko, które jest niezbędne do budowy mięśni.

6. Mit: Dieta keto powoduje "keto grypę" u każdego

Fakt: "Keto grypa" to zespół objawów podobnych do grypy, które mogą wystąpić na początku diety keto. Jednak nie każdy na nią zapada. Objawy te zazwyczaj mijają po kilku dniach.

7. Mit: Dieta keto jest niebezpieczna dla nerek

Fakt: Nie ma dowodów na to, że dieta ketogeniczna jest szkodliwa dla nerek u zdrowych osób. Jednak osoby z chorobami nerek powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto.

8. Mit: Dieta keto powoduje osteoporozę

Fakt: Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że dieta ketogeniczna prowadzi do utraty gęstości kości. Niektóre badania sugerują, że dieta ta może nawet pomóc w utrzymaniu zdrowych kości.

9. Mit: Dieta keto prowadzi do utraty energii

Fakt: Na początku diety keto, podczas adaptacji organizmu do nowego źródła energii, możesz poczuć zmęczenie. Jednak po kilku dniach większość osób odzyskuje energię, a niektóre nawet zgłaszają zwiększoną wytrzymałość i koncentrację.

Podsumowując, dieta ketogeniczna to nie tylko moda, ale skuteczna metoda odchudzania, która ma wiele korzyści zdrowotnych. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że każda dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości organizmu.

Więcej informacji: https://ketodietetyk.pl/dieta-ketogeniczna-dla-poczatkujacych/Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: 9 mitów o diecie ketogenicznej, które musisz obalić
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line