Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Konferencja Pacjent z cukrzycą 2024 - Warszawa i on-line, 9 kwietnia 2024 r.

źródło: oprac. własne, dodano: 4 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy na Konferencję "Pacjent z cukrzycą 2024", która odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2024 roku (wtorek) w Rezydencji Belweder Klonowa, mieszczącej się przy ulicy Flory 2 w Warszawie. Konferencja skierowana jest do mediów i osób nieuprawnionych do przepisywania recept. Obowiązują zapisy. Odbędzie się także transmisja on-line z tego wydarzenia. Konferencja jest dedykowana tematyce związanej z cukrzycą, stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń w tej dziedzinie.

Konferencja "Pacjent z cukrzycą 2024" skupia się na wielu aspektach związanych z cukrzycą oraz jej wpływem na życie pacjentów i społeczeństwa. Poniżej przedstawiono główne tematy, które będą omawiane podczas wydarzenia:
 1. Zapewnienie dostępu do leczenia w przypadku zaburzeń łańcuchów dostaw i sytuacji kryzysowych w Europie i na świecie: Ministerstwo Zdrowia omówi strategie zapewnienia ciągłości leczenia w przypadku sytuacji kryzysowych.

 2. Serce pacjenta z cukrzycą: Profesor Piotr Jankowski przedstawi zagadnienia związane z wpływem cukrzycy na układ sercowo-naczyniowy.

 3. Technologie w diabetologii. Czym jest i czy mamy szansę na "urządzenie idealne"?: Profesor Małgorzata Myśliwiec omówi nowoczesne technologie wykorzystywane w leczeniu cukrzycy i ich potencjalne korzyści.

 4. Stopa Cukrzycowa. Czy mamy szansę na zmniejszenie wysokiego wskaźnika amputacji kończyn dolnych?: Doktor Piotr Liszkowski przedstawi nowoczesne podejścia w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej mające na celu zmniejszenie liczby amputacji.

 5. Szanse, ograniczenia i perspektywy pacjenta z cukrzycą: Monika Kaczmarek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, omówi aspekty codziennego życia pacjentów z cukrzycą oraz wyzwania, jakie stawia przed nimi ta choroba.

 6. Niepokój i niepewność - jak wspierać rodziców i dzieci z cukrzycą: Dorota Głowacka, prezes Fundacji Diabeciaki, przedstawi strategie wspierania rodzin dotkniętych cukrzycą, zwłaszcza dzieci i ich rodziców.

 7. Jak mówić o cukrzycy?: Jerzy Magiera, redaktor portalu mojacukrzyca.org, omówi aspekty komunikacji związane z chorobą oraz jak rozmawiać na ten temat w społeczeństwie.

 8. Społeczny kontekst cukrzycy: Doktor Monika Zamarlik, prezes Federacji Diabetyków, omówi społeczne aspekty cukrzycy i wyzwania związane z jej szerokim oddziaływaniem na społeczeństwo.

 9. Debata z udziałem uczestników konferencji: W zakończeniu odbędzie się debata moderowana przez redaktora Michała Dobrołowicza, w której uczestnicy będą mieli szansę na dyskusję i wymianę poglądów na tematy związane z cukrzycą.
Konferencja ma na celu nie tylko zwiększenie świadomości na temat cukrzycy, ale także zainspirowanie do działań na rzecz poprawy opieki nad pacjentami oraz wspierania osób dotkniętych tą chorobą.

Więcej informacji na www.infozdrowie.org

Zobacz on-lineJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Konferencja Pacjent z cukrzycą 2024 - Warszawa i on-line, 9 kwietnia 2024 r.
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line