Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Promocja Mniej niż pół
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Opowiadania

Opowiadanie Edmunda


Już pisałem o sobie i tej wrednej chorobie. Ale czas nieubłaganie pędzi do przodu. A żyć z naszą chorobą trzeba. Była dość uciążliwa zima. Pisałem- jak pamiętacie - że mam psa - crocer spaniela angielskiego -TOFIKA. Jak z każdym takim zwierzakiem - trzeba codziennie wędrować i to zwykle dwa razy dziennie. Taki los. Ale to dobry los dla nas cukrzyków. Oto zauważyłem, że po kilku miesięcznej wędrówce po pobliskim lesie - a dziennie spaceruję około 3- do 5 km zaczął mi się wyrównywać poziom cukru w granicach 90-120, przy czym zacząłem zmniejszać dawki tabletek. I tak się utrzymuje. Niezależnie od tego zdecydowanie poprawiła się ma życiowa sprawność i odporność. Przestały mnie prześladować przeziębienia i grypy. Cera nabrała rumianych kolorków, skóra jakby ujędrniła się, ustąpiły wszelkie bóle głowy. Poprawiła się kondycja fizyczna i siła mięśni. Zaczynam oddychać "pełną piersią". Jednym słowem - jestem zdecydowanie zdrowszy.

Zachęcam wszystkich cukrzyków - ale nie tylko - ale "naszych" w szczególności do długich spacerów. I nie trzeba zbytnio zniechęcać się lub darować sobie jak pada deszcz lub zimno. Takie wędrówki - stopniowo dawkowane są wspaniałe dla zdrowia. A ja chodziłem do 60 minut również w mrozy. I czułem się wspaniale. A - jak wiecie mam już latek sporo. Spacer - oprócz dobroczynnego wpływu na spadek cukru we krwi - dotlenia mózg i cały organizm. Intensywny po pewnym czasie spacer i spalanie tkanki tłuszczowej powoduje spadek wagi i niejako zwalcza wszystko związane z cholesterolem. Ruch pomaga uelastyczniać mięśnie, naczynia krwionośne, codzienność tego wysiłku kształtuje charakter. A to też w leczeniu naszej choroby bardzo ważne. Zastanawiałem się jak spacery bezpiecznie powinny uskuteczniać dzieci. Myślę, że rodzice lub opiekunowie powinni się zmobilizować i razem z nimi rozpocząć takie wędrówki. Rozpocząć od 15 minut. Codziennie zwiększać czas wędrówki o 3 - 5 minut. I tak aż do około godziny. Nie tylko młodym ludziom wyjdzie to na zdrowie. Proszę spróbować. NAPRAWDĘ WARTO! SPRAWDZIŁEM NA WŁASNEJ SKÓRZE.

Jestem przekonany - że to zdecydowanie ułatwia absorbcje leków i prowadzi do ich zmniejszania a przynajmniej ograniczenia. No i uodparnia, a to już warte zabiegów. I zobaczycie Państwo - po pewnym czasie i systematycznym uprawianiu długich spacerów - jeden dzień przerwy a będzie wam już tego ruchu brakować. A zaczynać można z motywacją np. wyprowadzając psa. Szczególnie tak można tłumaczyć spacery zdziwionemu naszym nowym zachowaniem otoczeniu. Mam nadzieję, że podzielicie się swoimi uwagami i doświadczeniami w tej materii. POWODZENIA. POMOGŁO MNIE POMOŻE I WAM!!!

Edmund z pod Choszczna

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Opowiadania: Opowiadanie Edmunda
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Poznaj cukrzycę
NOWOŚĆ
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2020 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 27 listopada 2020 r.

Zadaj pytanie on-line