Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Hipoglikemia
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Tabele wymienników węglowodanowych

MC Donald's

Wartości podane w tabeli pochodzą ze strony internetowej firmy Mc Donald's

Jeden wymiennik węglowodanowy (WW) jest to porcja produktu (w gramach), która zawiera 10 g węglowodanów przyswajalnych.
Nazwa produktuenergia (kcal)węglowodany (g)
100 gporcja100 gporcja
Hamburger24524530,830,8
Cheeseburger25429427,331,5
Big Mac ®23448620,6442,8
McChicken ®24839526,4842,3
McRoyal ®25151217,9936,7
Fish Mac ®26538225,4436,7
WieśMac24651521,4144,7
Frytki małe28219235,824,3
Frytki średnie28227335,834,7
Frytki duże28238335,848,7
Sałatka do Zestawu19111,50,9
Sos do Sałatki Cesarski2531016,82,72
Sos do Sałatki Winegret4821933,81,52
Sos do Sałatki 1000 Wysp208836,717,96
Sos Barbecue1594035,68,9
Sos Słodko-Kwaśny1674238,59,6
Sos Musztardowy2135323,45,85
Kurczak McNuggets ® 6 szt.27729615,616,6
Kurczak McNuggets ® 9 szt.27744415,624,9
Kurczak McNuggets ® 20 szt.27798615,655,4
Owocogurt12533913,2635,8
McFlurry ® Lion18829326,541,3
Shake waniliowy mały12226419,9443,3
Shake truskawkowy mały12026119,5242,4
Shake czekoladowy mały12427220,3644,6
Shake waniliowy duży12241019,9466,9
Shake truskawkowy duży12040319,5265,59
Shake czekoladowy duży12441720,3668,4
Małe lody w waflu (Rożek)13614019,4720,1
Lody z polewą truskawkową16524428,8142,6
Lody z polewą karmelową19930034,5352
Lody z polewą czekoladową20129830,5345,2
Ciastko z jabłkiem25620530,124
Coca-Cola (100 ml)43---10,5---
Coca-Cola Light (100 ml)0,2---0---
Fanta (100 ml)48---12---
Sprite (100 ml)43---10,5---
Sok pomarańczowy (100 ml)46---11---



Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.



reklama




XXII Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego



Poznaj cukrzycę
Nowość!
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 16 kwietnia 2021 r.

Zadaj pytanie on-line