Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Glukometr dedykowany systemowi MiniMed 640G

źródło: opracowanie własne, dodano: 14 stycznia 2016 r.

30latekz640GDzisiaj kilka słów o ważnej składowej systemu MiniMed 640G. Mianowicie o glukometrze Contour PLUS LINK 2.4. Glukometr otrzymujemy w pakiecie z całym systemem. I dobrze, bo jest to jedyny glukometr, który bezprzewodowo łączy się z pompą insulinową MiniMed 640G, co umożliwia ich bezproblemową integrację. Jest to glukometr firmy Bayer Diabetes Care.

Glukometr Contour PLUS LINK 2.4 przesyła wyniki pomiarów poziomu cukru we krwi bezpośrednio do naszej pompy insulinowej MiniMed®640G. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu. Zdecydowanie łatwiej jest nam także korzystać z wszystkich funkcji, jakie daje system, m.in. obliczania ilości potrzebnej insuliny do korekty (jeżeli cukier jest za wysoki).

Glukometr jest malutki i zgrabny. Bardzo poręczny. Niektórzy diabetycy znają pewno glukometr Contour USB, wielkościowo jest dokładnie taki sam - tyle, że ten wyposażony jest w łączność z pompą insulinową. Do pomiarów używamy pasków Contour Plus, które obecnie dla diabetyków z typem 1 kosztują za 3,77 zł za opakowanie (50 sztuk pasków), a dla pozostałych typów, w tym cukrzycy typu 2 cena wynosi 12,27 zł za opakowanie.

Po włożeniu paska testowego na bardzo krótką chwilę (co praktycznie nie jest w ogóle uciążliwe) pokazuje się nazw glukometru wraz z logiem firmy Bayer i logo firmy Medtronic. To tak na wszelki wypadek, gdybyśmy zapomnieli ze sprzętu jakich firm korzystamy. Nie ma, jak szybka reklama przy każdym pomiarze. A co. Mogliby sobie to już darować, no ale skoro jest i nie przeszkadza, to niech zostanie.


(kliknij, aby powiększyć)

Glukometr posiada menu w języku polskim i po włożeniu paska pojawia się napis "nanieś krew" i migający symbol kropelki krwi, który przemieszcza się w kierunku paska testowe. Paski testowe wyposażone są w technologię Second-Chance. Jeżeli więc naniesiemy za małą ilość krwi, glukometr informuje o tym, że należy dodać więcej krwi. Jest to bardzo dobra rzecz, która pozwala ograniczyć marnotrawstwo pasków testowych związane z naniesieniem zbyt małej ilości krwi.

Glukometr wyposażony jest oczywiście w technologię NoCoding, która umożliwia uniknięcie konieczności ręcznego wprowadzania kodu do glukometru po zmianie opakowania pasków. Eliminuje się dzięki temu błędy wynikające z wprowadzenia błędnego kodu. Taka funkcję posiada już większość glukometrów dostępnych na polskim rynku.

Samo badanie, po naniesieniu kropli krwi (0,6 ul), wykonywane jest bardzo szybko, bo aż w 5 sekund. Pojawia się bardzo sympatyczny zegar, który odlicza od 5 do 1... i zaraz potem ukazuje się duży i czytelny wynik naszego poziomu cukru we krwi, który od razu jest przesyłany do pompy insulinowej. Do pomiaru możemy dodatkowo ustawić "notatkę", czyli oznaczyć, czy wykonaliśmy pomiar na czczo, przed lub po posiłku, mamy złe samopoczucie, chorujemy na dodatkową chorobę (np. przeziębienie) mamy stres lub aktywność fizyczną. Takiego rodzaju dzienniczek samokontroli, tyle, że wszystko elektronicznie.


(kliknij, aby powiększyć)

Warto zaznaczyć, że glukometr posiada kolorowy i podświetlany ekran. Super sprawa, szczególnie dla osób wykonujących pomiary w ciemności. I jeszcze coś! Glukometr wyposażony jest także w podświetlanie paska testowego. Sprawdza się to idealnie, szczególnie w nocy - gdy chcemy zmierzyć cukier bez świecenia światła w pomieszczeniu, w którym przebywamy!


(kliknij, aby powiększyć)

Glukometr wyposażony jest w port USB, przez który przede wszystkim możemy go ładować. Nie ma on żadnej wymiennej baterii. Raz na jakiś czas trzeba go podłączyć do komputera, aby pobrał energię do dalszego funkcjonowania. Ładowanie trwa około 2 godzin. Żywotność baterii to około 5 lat, po tym czasie trzeba będzie zaopatrzyć się w nowy sprzęt, ponieważ baterii nie można wymienić. Port USB służy także do zgrywania danych z glukometru bezpośrednio do oprogramowania CareLink. Dobra sprawa. Nie musimy zaopatrywać się w dodatkowe "paluchy" do przesyłania danych. Mamy to zawsze przy sobie!

Ciąg dalszy w kolejnym wpisie.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.org


Kiedy glukometr jest niezbędny. O czym pamiętać przy jego wyborze?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Glukometr dedykowany systemowi MiniMed 640G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line