Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
#30latekz640G

Tryby zasilania, czyli co robić, aby zaoszczędzić energię w pompie

źródło: opracowanie własne, dodano: 11 lutego 2016 r.

30latekz640GSystem MiniMed 640G to niewątpliwie pożeracz energii. Zwykły alkaliczny paluszek typu AA należy wymieniać co kilka dni. System poważny i skomplikowany potrzebuje więc niezłego zasilania. Należy pamiętać, aby przy dłuższym wyjściu z domu koniecznie skontrolować stan baterii i w razie czego zabrać ze sobą dodatkowy paluszek. Pompa, gdy już się rozładowuje mocno daje o sobie znać, więc trzeba uważać żeby takie alarmy nie dopadły nas w najmniej odpowiednim momencie.

W systemie MiniMed 640G zaprogramowano trzy tryby zasilania, które mają umożliwić ograniczenie zużycia energii, szczególnie wtedy, gdy użytkownik nie korzysta z ekranów pompy. Dobrze, że to zrobiono, bo gdyby nie to, to całkiem możliwe, że nowy paluszek trzeba by wymieniać codziennie. Faktycznie system "zjada" dużo energii, ale też i często spogląda się na urządzenie. Ciągły monitoring glikemii i informacja na bieżąco o tym, jaki mamy poziom cukru powoduje, że często zerka się na ekran. O szybkim zużyciu energii z pewnością dobrze wiedzą użytkownicy smartfonów - często bateria nie wystarcza na jeden dzień. Takie czasy.

Pierwszy tryb zasilania to tryb aktywności. Ekran pompy jest wtedy włączony. Domyślnie wyświetlany jest ekran główny, na którym mamy podstawowe informacje z systemu. Aby aktywować pompę należy nacisnąć dowolny przycisk na pompie. Pompa działająca w trybie uśpienia jest zablokowana, należy więc nacisnąć odpowiedni przycisk wskazany na ekranie pompy.


(kliknij, aby powiększyć)

Drugi tryb to oszczędzanie energii. Pompa działa, ale ekran jest wygaszony w celu oszczędzania energii. Ustawienie podświetlania ekranu umożliwia skonfigurowanie czasu po upływie, którego ekran zaczyna działać w trybie oszczędzania energii. U mnie czas ten wynosi 30 sekund - przez tyle ekran się świeci. Możemy wybrać następujące czasy: 15 sekund, 30 sekund, 1 minutę lub 3 minuty. Im krótszy, tym żywotność baterii będzie większa. Naciśnięcie dowolnego przycisku, gdy pompa działa w trybie oszczędzania energii spowoduje wyświetlenie ostatnio wyświetlanego ekranu. Mówią po ludzku: ekranik robi się czarny, ale w każdej chwili możemy wrócić do tego, co było wyświetlane ostatnio. I tak przez 2 minuty, bo później pompa przechodzi w tryb uśpienia.

Pompa automatycznie przechodzi w tryb uśpienia po około dwóch minutach od przejścia w tryb oszczędzania energii, jeśli w tym czasie nie będą naciskane żadne przyciski. Jednocześnie pompa jest automatycznie blokowana, co zapobiega przypadkowemu naciśnięciu przycisków. Naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku powoduje powrót do ekranu głównego.


(kliknij, aby powiększyć)

I ważna informacja na koniec: aby włączyć tryb uśpienia pompy, naciśnij przycisk MENU i przytrzymaj przez około dwie sekundy. Tylko w trybie uśpienia pompy możemy podać łatwego bolusa (kliknij, aby o tym poczytać).

Producent pompy pomyślał o tym, aby oszczędzać energię. I dobrze, bo system MiniMed 640G faktycznie potrzebuje jej sporo. Jeżeli więc decydujesz się na pompę 640G lub ją już masz pamiętaj, aby zawsze mieć w domu zapas paluszków typu AA.

Jerzy Magiera
autor portalu mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - #30latekz640G: Tryby zasilania, czyli co robić, aby zaoszczędzić energię w pompie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line