Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Pas ciążowy - zalety

materiał promocyjny, dodano: 21 lutego 2018 r.

Pas ciążowy służy odciążeniu kręgosłupa kobiety spodziewającej się dziecka. Może być stosowany nawet w 3. miesiącu, aby zmniejszyć ból pleców. Poza tym zwiększa komfort cieplny, a także lekko poprawia kształt brzucha tak, by wyglądał na bardziej regularny.

Co to jest pas ciążowy?

Pas ciążowy ma za zadanie podtrzymywać brzuch ciężarnej kobiety. Warto go używać szczególnie w ostatnich miesiącach ciąży, by za jego pomocą odciążyć kręgosłup. Dzięki temu łatwiej jest zachować prawidłową, wyprostowaną postawę. Ważne jest, by wybrać pas wykonany z oddychającego materiału dobrej jakości. Powinien być elastyczny i rozciągliwy, jednak na tyle, by wytrzymał nacisk sporego brzuszka. Najlepiej, by był też bezszwowy, co sprawi, że nie będzie uciskał ciała w żadnym miejscu. Kolejną ważna cechą pasa ciążowego jest grubszy materiał z tyłu, który nie tylko odciąża kręgosłup, ale też chroni przed zimnem. Natomiast po bokach i na dole musi podtrzymywać brzuch, a na dole - nie podwijać się. Podczas kupowania trzeba też zwrócić uwagę na to, aby był dobrze wyprofilowany i dopasowany do brzucha. Najbardziej przydatny będzie pas zapinany na rzepy, który można poszerzać wraz ze zwiększającym się obwodem brzucha.

Pas ciążowy na bóle kręgosłupa

Pas ciążowy zdecydowanie zmniejsza bóle kręgosłupa, które mogą mocno utrudniać codzienne życie. Można go używać już od 3. miesiąca ciąży, jeśli występują tego rodzaju dolegliwości. Najczęściej jednak jest wybierany przez przyszłe mamy, mające duży brzuch, a także będące w ciąży mnogiej. Pas pozwoli na odciążenie nie tylko pleców, ale również ścięgien i miednicy.

Uszkodzenie dysku (dyskopatia) - objawy, przyczyny, leczenie

Pas ciążowy a komfort i estetyka

Kolejną zaletą noszenia go jest izolacja przed zimnem, jaką daje dodatkowa warstwa materiału. Ważne jest też, że po założeniu się go, bluzki nie podwijają się, co zwiększa komfort ciężarnej. Ponadto pas ciążowy lekko zmienia kształt brzucha, który staje się bardziej regularny. Natomiast dzięki używaniu go, brzuch szybciej wraca do formy.

Na co uważać, nosząc pas ciążowy?

Podczas noszenia pasa należy uważać, aby nie był zbyt ciasny. Uważa się, że zbyt częste noszenie go może wpłynąć na przepływ krwi w tych okolicach. Inni wskazują na możliwość osłabienia mięśni i ścięgien na plecach. Najlepiej używać go przy wychodzeniu z domu, niezbyt często. Warto zakładać go, idąc na spacer lub po zakupy.

Pas ciążowy - zalety


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Pas ciążowy - zalety
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 sierpnia 2022 r.

Zadaj pytanie on-line