Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Zbliża się III Kongres Edukacji Diabetologicznej w Krakowie

źródło: na podstawie informacji z SED, dodano: 26 września 2019 r.

Stowarzyszenie Edukacji DiabetologicznejJuż za miesiąc, w dniach 25 i 26 października 2019 roku, Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej organizuje trzeci już Kongres Edukacji Diabetologicznej! Zgodnie z wyborem uczestników drugiego Kongresu, tym razem uczestnicy spotkają się w Krakowie. Przewidziano wiele ciekawych aktywności dla uczestników, a także wręczenie Perły Diabetologii 2019 - wyróżnienia przyznawanego przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej od 2017 roku.

Miejsce: KRAKÓW QUBUS HOTEL, Kraków, ul. Nadwiślańska 6

Piątek, 25 października od 15.00

1. Rozpoczniemy wykładem inauguracyjnym, który poprowadzi prof. dr hab. n med. Dorota Zozulińska - Ziółkiewicz - Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

2. Inauguracja projektu HI(PO)STORIE przygotowany przez Sekcję artystyczno-psychologiczną SED. Kilka słów co zobaczycie m. in. w tej sesji:
 • FILM pt. "HI(PO)STORIE" o charakterze edukacyjnym, pozwalający na zrozumienie takich zagadnień, jak cukrzyca, hipoglikemia czy następstwa hipoglikemii. Kto w roli głównej: NIESPODZIANKA! Zdradzimy jedynie ICH IMIONA: FAUST, IRYSA, Wiktoria, Milena, Wojtek, Beata. Zapewniamy, iż warto!

 • Szczególny Gość Kongresu: dr n. hum. Jacek Szczepkowski - członek European Brief Therapy Assocciation, Wydział Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z tematem "Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach"

 • a w podsumowaniu pierwszego dnia DEBATA OKRĄGŁEGO STOŁU a po niej uczestnicy otrzymają dwie publikacje RAPORT POLSKA RODZINA Z CUKRZYCĄ wraz z prezentacją, której treść będzie można wykorzystać podczas swoich wykładów oraz raport "Godność w chorobie przewlekłej".
Sobota, 26 października od 9.00 do 13.30

Dla uczestników do wybory dwa warsztaty:

I WARSZTATY - dla tych, dla których aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie są codziennością lub wyzwaniem - Warsztaty pod hasłem SPEŁNIAMY MARZENIA z przedstawieniem projektu na 2020 rok z propozycją współpracy dla uczestników warsztatów.

II WARSZTATY - dla tych, dla których ordynowanie leków i wypisywanie recept są codziennością lub wyzwaniem. Z naszymi gośćmi w osobach: Jerzy Krukowski i Andrzej Kurianowicz dowiecie się o:
 • planach szkoleń w 2020 roku
 • pułapkach i rozwiązaniach związanych z ordynowaniem leków oraz wypisywaniem recept
 • korzyściach ze zmian w przepisach prawa
 • możliwościach rozwoju i zwiększenia kompetencji pielęgniarek diabetologicznych w temacie insulinoterapii
I to, na co czekamy cały rok: podczas III Kongresu Edukacji Diabetologicznej nastąpi wręczenie nagrody: PERŁA DIABETOLOGII 2019.

Od 2017 roku Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej przyznaje specjalne wyróżnienia - Perły Diabetologii. Na I Kongresie Edukacji Diabetologicznej, który odbył się w 2017 roku, Perły Diabetologii zostały przyznane Pani Bronisławie Dolińskiej-Garwol z Nowego Sącza oraz firmie Saint-Gobain. Decyzją zarządu Stowarzyszenia, Perłę Diabetologii 2018, za długoletnią pracę na rzecz społeczności diabetyków, otrzymał Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org.
Więcej o Kongresie z 2018 roku przeczytasz tutaj.

Opłata - 150 zł brutto do 15 października 2019
Nr konta: 11124014151111001058199713
W tytule: III KED SED oraz imię i nazwisko uczestnika wraz z wyborem Warsztatu: I lub II

Potwierdzenie opłaty prosimy przesłać na emaila: sekretariat@sed-edu.pl. Zwrotnie otrzymasz zaproszenie wraz ze szczegółowymi informacjami oraz odpowiemy na pytania.

Opłata zawiera:
 • udział w sesjach i warsztatach
 • przerwy kawowe, obiad 26.10.2019, kolację 25.10.2019
 • nocleg z 25-26.10.2019
 • certyfikat uczestnictwa
 • materiały kongresu
Do zobaczenia :)
Komitet Organizacyjny III Kongresu Edukacji Diabetologicznej SED

Strona wydarzenia na Facebooku - kliknij tutaj.

Zbliża się III Kongres Edukacji Diabetologicznej w Krakowie


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Zbliża się III Kongres Edukacji Diabetologicznej w Krakowie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line