Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Rehabilitacja - kiedy ból pleców jest zbyt silny

Artykuł sponsorowany, dodano: 2 grudnia 2019 r.

Z bólem pleców zmaga się bardzo wiele osób. Jest to znak czasów. Większość prac, które wykonujemy, nadwyrężają kręgosłup. Zdarza się również tak, że chcąc wzmocnić go ćwiczeniami, przez swoją niewiedzę, doprowadzamy go do jeszcze gorszego stanu. W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak udać się na rehabilitację.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Co zrobić, aby wzmocnić kręgosłup?

Klasycznym przykładem, jeśli mówimy o zdrowiu, jest to, że działamy zawsze, kiedy jest już za późno. Gdy ból jest mocny, pomóc nam może wyłącznie specjalista. Są oczywiście sprawy, na które nie mamy wpływu, jednak w przypadku pleców i kręgosłupa zwykle jest inaczej. Można, a nawet trzeba regularnie o nie dbać. Powinny o tym pamiętać szczególnie osoby wykonujące zawód wpływający na obciążenie postawy. Ale nie tylko. Prewencja jest niezwykle istotna także u osób wysokich lub obciążonych genetycznie. Bez względu na to, czym się zajmują, ich kręgosłup jest narażony tylko i wyłącznie przez wzrost czy powiązania rodzinne. Dlatego tak ważne jest budowanie gorsetu mięśniowego.

Rehabilitacja kręgosłupa nie będzie potrzebna, jeśli odpowiednio o niego zadbamy. Kwadrans dziennie powinien wystarczyć, żeby cieszyć się życiem bez bólu pleców. Ale jak osiągnąć sukces? Dobrym sposobem jest rozciąganie, które wzmacnia mięśnie, co powoduje odciążenie kręgosłupa. Wzmacniać plecy można również pompkami. No i najważniejsza sprawa, czyli właściwa postawa. Dotyczy to zarówno pozycji stojącej, jak i siedzącej. Pamiętajmy, aby zawsze czuć lekkie napięcie między łopatkami - wtedy mamy pewność, że się nie garbimy. Nie siedźmy też opuszczeni na krzesłach czy fotelach. Taka pozycja mocno obciążą odcinek lędźwiowy, który potrafi naprawdę mocno dać się we znaki, jeśli go zaniedbamy.

Więcej znajdziesz na https://wojnar.pl/oferty/7-dniowa-rehabilitacja-kregoslupa/

Rehabilitacja wkracza, kiedy jest już za późno

W momencie, gdy nasz kręgosłup jest już w nie najlepszej kondycji, należy udać się jak najszybciej do fachowca. Mowa tu o sytuacji spowodowanej zaniedbaniem, ale kłopoty pojawiają się też wskutek zdarzeń losowych. Wypadki, złamania - to wszystko może mieć wpływ na stan naszych kości. Dlatego też rehabilitacja na kręgosłup jest często jedynym sposobem na to, aby go ponownie wzmocnić. Nie można bagatelizować niepokojących symptomów. Zagłuszanie bólu tabletkami na pewno nie wyjdzie nikomu na zdrowie. Im dłużej zwlekamy, tym gorzej dla nas samych.

Rehabilitacja kręgosłupa jest przeprowadzana przez doświadczonych fizjoterapeutów. Doskonale wiedzą co zrobić, ponieważ podchodzą do każdego pacjenta indywidualnie. Nie ma przecież złotego środka, który pomoże wszystkim. Fachowcy zlecają specjalne zestawy ćwiczeń, ale też wspomagają leczenie masażami lub elektrostymulacją. Proces i długość terapii będą zależeć od tego, w jakim stanie jest nasz kręgosłup. Ważne, aby się nie zniechęcać i wytrwać w rehabilitacji tak długo, jak to będzie potrzebne.

Uszkodzenie dysku (dyskopatia) - objawy, przyczyny, leczenieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Rehabilitacja - kiedy ból pleców jest zbyt silny
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line